Hlavní navigace

Rekordní rok Cetelemu – přes 11 miliard úvěrů

Cetelem v roce 2007 poskytl úvěry za 11,35 miliardy Kč, překonal své výsledky z předchozího roku o 27 % a zároveň potvrdil svou přední pozici mezi nebankovními poskytovateli spotřebitelských úvěrů. Nejvíce novinek uvedl loni Cetelem v oblasti kreditních karet, které měly na jeho výsledku největší podíl. Nejvyšší nárůst meziročně zaznamenalo financování automobilů a motocyklů.

Sdílet

Významnou měrou se na celkovém objemu poskytnutých spotřebitelských úvěrů podílely kreditní karty. „Kreditní karty mají každoročně podstatný podíl na výsledku společnosti, této oblasti proto věnujeme náležitou pozornost,“ uvedl ing. Václav Horák, generální ředitel společnosti Cetelem. Počet karet narůstá, od počátku svého působení v České republice společnost vydala více než 980 000 kreditních karet, z toho 820 000 ve spolupráci s asociací MasterCard. Novinkou v oblasti karet bylo v červnu loňského roku představení virtuální karty, která slouží k platbám za zboží a služby v internetových obchodech. Ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou, a.s. začal Cetelem od října 2007 vydávat novou kobrandovanou kreditní kartu, díky které zákazníci pojišťovny získají 3% slevu na čerpání pohonných hmot. Pro kartu Aura představil Cetelem na podzim nové internetové stránky, kde mají klienti k dispozici rozšířenou samoobslužnou zónu.

Také financování automobilů a motocyklů se v loňském roce dařilo. Svědčí o tom i profinancovaná částka na tyto produkty, která se oproti předchozímu roku téměř zdvojnásobila. Největší zájem o „rychlá kola“ byl v květnu, opět se potvrdilo, že jaro a léto je pro motoristy nejvhodnější období pro pořízení automobilu prostřednictvím úvěru. V průběhu roku Cetelem také postupně rozšiřoval spolupráci s dovozci a prodejci automobilů a motocyklů.

Úspěšné byly loni i Osobních půjčky Cetelem. Klienti Cetelem nejčastěji žádali o bezúčelové půjčky nebo si prostřednictvím úvěru rekonstruovali bydlení či pořizovali nábytek. Od loňského roku využívá Cetelem další distribuční kanály pro prodej svých produktů, osobní půjčky jsou tak nově nabízeny i v distribučních sítích zprostředkova­telských společností. Pozadu nezůstaly ani další služby, které Cetelem svým klientům nabízí. Od července 2007 klienti mohou k Osobním a ON-LINE půjčkám Cetelem využít ojedinělé pojištění schopnosti splácet také pro své partnery a partnerky. „Věříme, že i letošní rok bude pro naši společnost stejně úspěšný jako ten loňský a že rozšíříme řady našich spokojených klientů,“ doplnil ing. Václav Horák.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).