Hlavní navigace

REICO umožní drobným klientům investovat do nemovitostí

Dceřiná společnost České spořitelny REICO získala 9. února 2007 licenci od ČNB pro svůj nemovitostní fond. ČS nemovitostní fond je tak prvním realitním fondem pro drobné investory na tuzemském trhu. Společnost REICO začne fond prodávat začátkem března 2007 v pobočkách České spořitelny a prostřednictvím elektronického portálu společnosti brokerjet ČS.

Sdílet

„Investice do nemovitostí představuje relativně bezpečný způsob investování s očekávaným výnosem mírně nad úrovní dluhopisových fondů. Navíc jde o fond, na který jsou klienti zvyklí, liší se pouze v předmětném aktivu, do něhož fond investuje svěřené prostředky. Věříme proto, že přitáhne zájem retailových investorů, kterým je především určen,“ uvádí Tomáš Trčka, generální ředitel společnosti REICO. „Pokud nedojde k výrazným změnám na realitním trhu, očekáváme výnos investice do nemovitostních fondů v průměru 4 až 7 % ročně,“ dodává Trčka.

Vytvořit nemovitostní fond pro drobné investory umožnila novela zákona o kolektivním investování z května 2006, která umožnila investovat do realitních fondů i malým investorům. ČS nemovitostní fond bude investovat do nemovitostí na tuzemském trhu, využije ale také potenciál všech zemí skupiny Erste Bank.

Výnosy nemovitostního fondu jsou generovány z nájmů a z očekávaného růstu hodnoty nemovitostí. Fond investuje do všech základních sektorů realitního trhu a jejich kombinací – kancelářských nemovitostí, nemovitostí na maloobchod, logistických areálů a nemovitostí industriálního charakteru, residenčních nemovitostí a hotelů. Investice je vhodným nástrojem diverzifikace investičního portfolia, protože vývoj hodnoty nemovitostí obvykle pouze částečně kopíruje ekonomický cyklus finančních trhů (viz graf níže).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).