Hlavní navigace

RegioJet zahájil prodej jízdenek. Vlaky vyjedou 26. září – zákazníkům nabídnou vysoký komfort, rozsah služeb a atraktivní ceny

[Tisková zpráva] Železniční dopravce RegioJet zahájil dnes prodej jízdenek na své dálkové vlaky, které vyjedou na trasu Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha v pondělí 26. září.

Sdílet

  • Nejatraktivnější ceny dostupné zákazníkům bez nutnosti připlácet za slevovou kartu: Ostrava – Praha od 230 Kč, Olomouc – Praha od 190 Kč
  • Vlaky zastaví v 11 stanicích – Praze hlavním nádraží, Praze Libni, Pardubicích hl. n., Ústí nad Orlicí, Zábřehu na Moravě, Olomouci hl. n., Hranicích na Moravě či v Ostravě Svinově, Ostravě hl. n., Ostravě Stodolní a v Havířově
  • Všichni cestující bez rozdílu mají nárok na široký rozsah služeb v ceně jízdného
  • Slevy pro držitele karet RailPlus – včetně In-karet ČD na vnitrostátní cestování

Železniční dopravce RegioJet zahájil dnes prodej jízdenek na své dálkové vlaky, které vyjedou na trasu Havířov – Ostrava – Olomouc – Pardubice – Praha v pondělí 26. září. Začíná startovací fáze projektu s třemi spoji v každém směru. Další rozšíření nabídky spojů pak nastane v průběhu října. Cestující si od dnešního dne mohou kupovat jízdenky – a to jednak on-line na stránkách www.regiojet.cz, nebo na kterémkoli prodejním místě Student Agency v České republice. Nákup jízdenek je možný také v pobočce RegioJet na pražském hlavním nádraží. Další pobočky otevře RegioJet v Pardubicích, Olomouci, Ostravě (Svinov a hlavní nádraží) a v Havířově postupně v následujících dnech. V Hranicích na Moravě, Ústí nad Orlicí a Zábřehu na Moravě bude prodej jízdenek na vlaky RegioJet probíhat ve spolupráci s provizním partnerem. V nabídce jsou atraktivní ceny. V kombinaci s bezplatnou kreditovou jízdenkou na trasu Ostrava – Praha již za 230 Kč nebo Olomouc – Praha za 190 Kč. S otevřenou jízdenkou si pak může zákazník pořídit jízdenku na trasu Ostrava – Praha za 295 Kč a z Olomouce do Prahy za 220 Kč. Slevu ze základního jízdného 25 % dostanou při nákupu na pobočce držitelé In-karet / RailPlus stejně jako dalších slevových karet RailPlus.

Vlaky RegioJet také přinášejí přelom ve službách. Za rezervaci místa neplatí zákazník nic navíc. Cestující mohou využít řady služeb zdarma, další si mohou zakoupit za zvýhodněné ceny.

Jízdní řád

Od 26. září vyjedou vlaky IC RegioJet z Havířova přes Ostravu, Hranice na Moravě, Olomouc, Zábřeh na Moravě, Ústí nad Orlicí a Pardubice do Prahy 3× denně v každém směru podle následujícího jízdního řádu.

Cestovní doba mezi stanicí Ostrava Svinov a pražským hlavním nádražím činí u většiny spojů 3 hodiny 34 minut. Rozšíření počtu spojů pak dopravce plánuje na měsíc říjen a do konce roku pak nabídne plný rozsah spojení s 9 spoji v každém směru.

Služby během cesty

Soupravy budou řazeny jako pětivozové s celkovým počtem míst cca 240 – v jednotřídovém provedení. Počet míst v jednom voze činí 48. V každém voze bude přítomen člen palubního personálu; vozy mají jak velkoprostorové tak oddílové uspořádání (kupé po 4 a 6 místech). 190 míst v soupravě je na masivních kožených křeslech používaných evropskými dopravci v první nebo business třídě. Každý cestující má během cesty nárok na následující služby:

•    Servis stevardky nebo stevarda v každém voze (na každých cca 50 cestujících)

•    Plně klimatizované prostředí

•    Bezplatné připojení k internetu prostřednictvím wi-fi

•    Teplé a studené nápoje zdarma – včetně luxusní kávy značky Illy; další výběrové občerstvení dostupné za nízkonákladové ceny

•    Denní tisk

•    Zesílený signál pro komunikaci mobilními telefony opakovači – tzv. repeatery

•    Přípojka k 230 V a další

Jednoduchý tarif a atraktivní ceny

Tarifní struktura dopravce RegioJet je jednoduchá jako u žlutých autobusů. Má pouze čtyři druhy jízdného 3 typy komerčních slev a slevy pro zvláštní skupiny zákazníků definované ministerstvem financí. Jízdné a slevy je pak možné uplatnit prostřednictvím některé ze tří druhů jízdenek – nejvýhodnější kreditové nebo otevřené jízdenky a jízdenky na pevné datum. Ostravu a Prahu, kde vlaky zastavují na vícero zastávkách, považuje RegioJet za jeden tarifní bod s jednou cenovou úrovní. Typy jízdného jsou následující:

Akční jízdné

nejlevnější jízdné pro držitele kreditových jízdenek – dostupné na nejpopulárnějších trasách. Rezervace on-line nebo SMS, počet jízdenek je omezen, ale představuje několik desítek procent kapacity každého spoje

Jízdné na kreditovou nebo otevřenou jízdenku (tzv. zlevněné jízdné)

Zvýhodněné jízdné pro držitele kreditových a otevřených jízdenek.

Kreditová jízdenka umožňuje cestovat za nevýhodnější akční a zlevněné jízdné. Bezplatná registrace, nabití částky nejméně 300 Kč, kterou následně použiji k úhradě jízdenek. Rezervace on-line nebo přes SMS.

Otevřená jízdenka je jízdenka zakoupená na pobočce nebo ve vlaku s otevřeným datem jízdy. Umožňuje cestovat za zlevněné jízdné. Rezervace on-line nebo přes SMS.

Jízdné s jízdenkou na pevné datum (tzv. obyčejné jízdné):

Jízdenka na konkrétní den a spoj. Prodej na pobočkách nebo on-line. Možnost uplatnění slevy RailPlus (při nákupu na pobočce), slev pro skupiny nebo zpáteční slevy.

Komerční slevy

Zpáteční sleva činí 10% ze zpáteční jízdy z obyčejného nebo zvláštního jízdného. Lze kombinovat se slevou RailPlus.

Sleva pro skupiny činí 20 % z obyčejného jízdného pro 3. – 6. cestujícího do celkového počtu 6 cestujících v každé skupině. Přiznává se z obyčejného, zlevněného nebo ze zvláštního jízdného. Lze kombinovat se slevou RailPlus.

Sleva RailPlus – činí 25 % z obyčejného jízdného při nákupu na pobočce a předložení slevové karty s logem RailPlus. Tuto slevu lze uplatnit i ze zvláštního jízdného a přizná se i při současném využití skupinové a zpáteční slevy. Vedle In-karty/RailPlus ČD tak lze tuto slevu získat například v kombinaci s německou BahnCard DB, rakouskou Vorteilscard nebo slovenskou ZSSK RailPlus kartou.

Slevy pro skupiny zákazníků definované MF

Děti do věku 6 let cestují zadarmo.

Žáci ve věku 6–15 let jízdné činí 37,5 % z obyčejného nebo zlevněného jízdného. U studentů ve věku 15–26 let platí zvláštní jízdné ve výši 75 % z obyčejného nebo zlevněného jízdného

Důchodci (RegioJet nabízí vlastní komerční slevu již od věku 60 let) – 50 % z obyčejného nebo zlevněného jízdného.

Držitelé průkazu ZTP a ZTP-P a další skupiny

U zvláštního jízdného je možné při nákupu na pobočce uplatnit také slevu RailPlus ve výši dalších 25 %.

RegioJet a Student Agency express chystají návazné autobusy, které spojí  vlaky RegioJet s Novým Jičínem, Příborem, Frýdkem-Místkem, Karvinou a také Otrokovicemi a Zlínem.

Dvěma směry budou od 1. 10. navazovat žluté autobusy Student Agency express ze stanice Olomouc hlavní nádraží od vlaků IC RegioJet ze směru z Prahy respektive do Prahy. Jedna autobusová linka naváže na vlaky ve směru Otrokovice a Zlín; druhá pak ve směru Nový Jičín, Příbor, Frýdek-Místek a Karviná. Obě budou odjíždět a přijíždět v Olomouci přímo před budovu hlavního nádraží a nabídnou pohodlné spojení v kombinaci vlak a autobus – v rámci skupiny Student Agency.

Cestující budou moci využít jednotných tarifních pravidel. Spoje budou mít vzájemnou garanci čekání na přípoj. Výrazně se tím rozšiřuje nabídka kvalitního spojení těchto měst s Prahou a východními Čechy. Pro cestování jsou k dispozici atraktivní cenové nabídky. Detaily tohoto spojení zveřejní RegioJet a Student Agency express v následujícím týdnu, kdy by měl začít i prodej na tyto návazné spoje.

Jako příklad jízdného je u jednotlivých variant v tiskové zprávě zveřejněn už i Zlín.

Příloha tiskové zprávy – Za kolik cestuji na trase Ostrava – Praha?

Situace 1 – Mám kreditovou jízdenku a chci cestovat nejvýhodněji

•    Provedl jsem registraci kreditové jízdenky on-line a nabil částku na kreditovou jízdenku pro nákup jízdenek RegioJet (on-line, převodem na účet nebo na pobočce)

•    Využiji akčního jízdného – rezervuji si včas on-line nebo SMS vlak, kterým chci jet

•    Platím 230 Kč za jednosměrné jízdné s kompletním servisem

Situace 2 – Koupil jsem si na pobočce otevřenou jízdenku

•    Na pobočce jsem si zakoupil otevřenou jízdenku nebo více (bez konkrétního data a spoje)

•    Vyberu si spoj, kterým chci cestovat a rezervuji si jej buď on-line nebo prostřednictvím SMS

•    Počet míst na otevřenou jízdenku není nijak omezen

•    Platím 295 Kč za jednosměrné jízdné s kompletním servisem

Situace 3 – Doposud jsem jezdil s dopravcem České dráhy, jsem držitelem In-karty/RailPlus

•    Jdu na pobočku RegioJet a kupuji si jízdenku na spoj, kterým chci cestovat

•    Předložím In-kartu s logem RailPlus a získávám 25% slevu z obyčejného jízdného

•    Platím 320 Kč za jednosměrné jízdné s kompletním servisem

Situace 4 – Nemám žádný průkaz ani kreditovou či otevřenou jízdenku. Tentokrát jdu na pobočku a platím obyčejné jízdné bez slevy

•    Jdu na pobočku RegioJet a kupuji si jízdenku na spoj, kterým chci cestovat

•    Platím 420 Kč za jednosměrné jízdné s kompletním servisem a garancí místa v ceně.

V Ostravě si u všech situací vybírám nástupní stanici podle toho, která mi nejvíce vyhovuje. Vždy platím stejnou cenu, ať nastupuji na Stodolní, Hlavním nádraží či Svinově.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).