Hlavní navigace

Vrchním ředitelem Korporátního a institucionálního bankovnictví ČSOB se stal Marek Ditz

[Tisková zpráva] V ČSOB došlo od 1. června ke dvěma personálním změnám. Vrchním ředitelem Korporátního a institucionálního bankovnictví ČSOB se stal Marek Ditz. Výkonným ředitelem pro specializované financování byl jmenován Jan Krob, který se do ČSOB vrací z pozice výkonného ředitele pro obchod a člena představenstva společnosti ČSOB Leasing.

Sdílet

Funkce vrchního ředitele Korporátního a institucionálního bankovnictví vznikla nově sloučením útvarů Korporátního bankovnictví (jež vedl Petr Roebben, který v rámci skupiny KBC postoupil na člena představenstva maďarské K&H Bank) a Speciálního a institucionálního bankovnictví (jež dosud vedl právě Marek Ditz).

„Mým cílem je navázat na naši dlouhodobou strategii a konkurovat především vysokou kvalitou služeb poskytovaných korporátním klientům založenou na schopnostech našich specialistů a dokonalé znalosti místního trhu,“ řekl Marek Ditz.

Marek Ditz (*1972) bude zodpovědný za distribuční síť 10 regionálních poboček zabezpečujících obsluhu firemních klientů s obratem vyšším než 300 milionů korun, a dále za oblasti specializovaného financování, zahraničního obchodu a institucionálního bankovnictví, jež mimo jiné pokrývá obsluhu nebankovních finančních institucí, bank a vybraných subjektů veřejného sektoru. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a Swiss Banking School v Curychu a v ČSOB působí od roku 1994. V roce 2005 byl jmenován ředitelem divize Specializované a institucionální bankovnictví.

Marek Ditz je ženatý, má jednoho syna a ve volném čase se zejména věnuje horské turistice a pěstování skalniček.

Jan Krob (*1966) bude v ČSOB zodpovědný za vývoj, nabídku a podporu prodeje produktů a služeb v oblastech syndikovaných půjček, financování nemovitostí, akvizičního a projektového financování a poradenství pro financování ze zdrojů EU fondů. Je absolventem ČVUT v Praze. Svoji profesní dráhu v bankovnictví zahájil v Poštovní bance, odkud počátkem roku 1993 přešel do ČSOB, kde 17 let působil v oblastech korporátního bankovnictví, strukturovaného financování a řízení úvěrových rizik, od roku 2000 jako ředitel pražské regionální pobočky pro korporátní klientelu.

Jan Krob je ženatý, má dvě dcery a jednoho syna a ve volném čase čte literaturu faktu a věnuje se sportu, zejména fotbalu a golfu.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).