Hlavní navigace

Raiffeisein International i Raiffeisenbank zdvojnásobily svůj zisk, fúze pokračuje

[Tisková zpráva] Raiffeisen International i Raiffeisenbank zveřejnily své finanční výsledky.

Sdílet

Raiffeisen International:

•    Konsolidovaný zisk vzrostl meziročně ze 78 na 171 milionů eur

•    Tvorba opravných položek klesla o 42 procent na 560 milionů eur

•    Návratnost kapitálu se zvýšila o 3,7 procentního bodu na 8,6 procenta

RZB Group:

•    Konsolidovaný zisk vzrostl o 139 procent na 402 milionů eur

•    Tvorba opravných položek klesla o 52 procent na 608  milionů eur

•    Návratnost kapitálu se zlepšila o 0,3 procentního bodu na 10,4 procenta

Raiffeisen Bank International:

•    Fúze běží, zápis do obchodního rejstříku očekáván ve 4. čtvrtletí

•    Konsolidovaný zisk v prvním pololetí: 472 milionů eur

•    Tvorba opravných položek: 608 milionů eur

•    Návratnost kapitálu: 12,1 procenta

„Skupina RZB je na dobré cestě. Je vidět pozitivní vývoj ve výnosech a zároveň se  nám daří dodržet plán zavedení nové struktury skupiny,“ uvedl generální ředitel Raiffeisen Zentralbank Österreich (RZB) Walter Rothensteiner.

Raiffeisen International vykázala v prvním pololetí konsolidovaný zisk 171 milionů eur, což je meziročně nárůst o 119 procent. Pozitivní vliv na výsledky měla především nižší tvorba opravných položek, která klesla o 42 procent na 560 milionů eur. Zisk před zdaněním vzrostl o 98 procent na 304 milionů eur a zisk po zdanění o 78 procent na 212 milionů eur.

„Kromě pozitivního vývoje výsledků se nám v prvním pololetí podařilo dosáhnout důležitých kroků posunujících fúzi, která povede k vytvoření Raiffeisen Bank International. Nově vytvořená Raiffeisen Bank International (RBI) by podle papírových údajů vytvořila 2,5krát vyšší zisk než Raiffeisen International. Věříme, že nám to umožní zůstat jednou z nejzajímavějších investičních příležitostí na vídeňské burze,” uvedl generální ředitel Raiffeisen International a budoucí šéf RBI Herbert Stepic.

Podle „papírových” údajů by Raiffeisen Bank International vykázala konsolidovaný zisk ve výši 472 milionů eur. Tvorba opravných položek by přitom dosáhla 608 milionů eur. Celková aktiva RBI by na konci června dosáhla 148 miliard eur, což oproti konci loňského roku představuje nárůst o 1,3 procenta. Návratnost kapitálu by byla na úrovni 12,2 procenta.

Fúze obou společností je v plném proudu. Významným milníkem byl souhlas valných hromad obou společností na začátku července. K zápisu do obchodního rejstříku by mělo dojít v posledním čtvrtletí letošního roku se zpětnou platností od 1. ledna 2010. „Vývoj v samotném druhém čtvrtletí byl pro nás velmi uspokojový, když nám úrokové příjmy oproti předchozímu čtvrtletí vzrostly o 7 procent a tvorba opravných položek klesla  o 13 procent,” dodal finanční ředitel Raiffeisen International Martin Grüll.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).