Hlavní navigace

RAIFFEISENBANK ZVÝŠILA ZABEZPEČENÍ BANKOMATŮ

Bankomaty Raiffeisenbank v současné době patří mezi nejbezpečnější na trhu. Nový bezpečnostní modul omezí možnosti kopírování údajů na platebních kartách.

Sdílet

Raiffeisenbank a.s. se stala první bankou na českém trhu, která výrazně zvýšila bezpečnost svých bankomatů pomocí tzv. FDI (Fraudulent Device Inhibitor) bezpečnostního modulu. Tento modul výrazně omezuje tzv. skimming karet, tedy kopírování informací na platební kartě. FDI moduly dosud fungují jen v několika zemích světa. Ze všech zemí, kde byly moduly FDI instalovány, přichází jedinečná zpětná vazba. Instalací modulu na bankomaty se úplně zamezilo skimmingu karet, uvedla produktová specialistka Raiffeisenbank Miriam Vaňová

V současné době se tyto moduly používají např. na Novém Zélandě, ve Francii, Španělsku či Německu. Další státy, jako např. Singapur, Hong Kong či Kanada začínají moduly instalovat.

Bankomaty Raiffeisenbank se tak stávají jedněmi z nejbezpečnějších na trhu, dodala Miriam Vaňová. Modul je vyroben ze speciálně tvrzeného plastu a je vybaven integrovaným hologramem.

Kromě nového bezpečnostního zařízení Raiffeisenbank spouští i nový vzhled obrazovky bankomatu. Obrazovka klienta mj. upozorňuje právě na nový bezpečnostní prvek, aby bylo zabráněno nejistotě klientů, než se povědomí o zařízení dostatečně rozšíří..

Raiffeisenbank dlouhodobě zvyšuje zabezpečení svých bankomatů. Mimo jiné byla před dvěma roky jednou z prvních domácích bank, která všechny své bankomaty vybavila zařízením umožňujícím číst čipovou technologii.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).