Hlavní navigace

Raiffeisenbank vydává novou emisi hypotečních zástavních listů v objemu 500 milionů korun

Raiffeisenbank a.s dnes vydává pátou emisi hypotečních zástavních listů v rámci schváleného dluhopisového programu. Zájemci především z řad institucionálních investorů tak mají opět možnost investovat do bezpečných cenných papírů se zajímavým výnosem.

Sdílet

Emise bude vydána v objemu 500 milionů korun a s výnosem do splatnosti 3,397 procenta ročně. Při současných nízkých úrokových sazbách tak investice do hypotečních zástavních listů představuje zajímavý výnos za minimálního rizika. Cenné papíry jsou vydávány s kupónem 4,7 procenta, v nominální hodnotě 10 tisíc korun a se splatností v květnu 2011.

Celkový objem dluhopisového programu banky činí tři miliardy korun a splatnost jednotlivých emisí v rámci tohoto programu je pět let. Maximální doba trvání dluhopisového programu je deset let, první emisi v rámci tohoto programu banka vydala v únoru 2004. Aktuální emise je určena zejména pro institucionální investory a bude obchodována na volném trhu pražské burzy cenných papírů.

Hypoteční zástavní listy patří mezi nejméně rizikové cenné papíry, jejich atraktivitu zvyšuje fakt, že se na výplatu úroků nevztahuje daň z příjmu. Investor tak může jejich prostřednictvím optimalizovat daňové zatížení. K dalším přednostem těchto dluhopisů patří i to, že jsou kryty pohledávkami z poskytnutých hypotečních úvěrů. Hypotéky jsou zajištěny zástavním právem k reálné hodnotě příslušných nemovitostí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).