Hlavní navigace

Raiffeisenbank vydává hypoteční zástavní listy s výnosem 2,99 procenta

Raiffeisenbank dnes vydává třetí emisi hypotečních zástavních listů v rámci schváleného dluhopisového programu. Zájemci tak mají opět možnost investovat do bezpečných cenných papírů se zajímavým výnosem.

Sdílet

Emise bude vydána v objemu 500 milionů korun a s výnosem do splatnosti 2,99 procenta ročně. Při současných nízkých úrokových sazbách tak investice do hypotečních zástavních listů představuje zajímavý výnos za minimálního rizika. Cenné papíry jsou vydávány s kupónem 4,6 procenta, v nominální hodnotě 10 tisíc korun a se splatností v březnu 2010.

Celkový objem dluhopisového programu banky činí tři miliardy korun a splatnost jednotlivých emisí v rámci tohoto programu je pět let. Maximální doba trvání dluhopisového programu je deset let, první emisi v rámci tohoto programu banka vydala v únoru 2004.

Systém prodeje hypotečních zástavních listů Raiffeisenbank zůstává oproti předchozím emisím beze změny. Cenné papíry mohou investoři nakupovat výhradně prostřednictvím obchodních míst společnosti RM-Systém a.s., a to od 25. března.

Hypoteční zástavní listy představují v zahraničí standardní investiční nástroj, svou pozici našly už i na českém trhu. Jejich atraktivitu zvyšuje fakt, že se na výplatu úroků nevztahuje daň z příjmu. Investor tak může jejich prostřednictvím optimalizovat daňové zatížení. K dalším přednostem těchto dluhopisů patří i to, že jsou kryty pohledávkami z poskytnutých hypotečních úvěrů. Hypotéky jsou zajištěny zástavním právem k reálné hodnotě příslušných nemovitostí. Raiffeisenbank a.s. jako člen jedné z největších finančních skupin ve střední a východní Evropě těží ze zkušeností s podobným druhem financování.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).