Hlavní navigace

Raiffeisenbank spouští nový typ hypotéky umožňující výrazné úspory

[Tisková zpráva] Raiffeisenbank uvádí na český trh tzv. offsetovou hypotéku, u které klient platí úroky jen z té výše hypotéky, která převyšuje jeho zůstatek na speciálním spořicím účtu. Klienti tak mají možnost vložit své úspory na tento účet a díky tomu na úrocích ušetřit výrazné částky.

Sdílet

Novinka od Raiffeisenbank – tzv. offsetová hypotéka  neboli hypotéka se zápočtem úspor – je založena na principu vzájemného zápočtu výše hypotéky a vkladů uložených na speciálním spořicím účtu. Banka bude klientovi počítat úroky z hypotéky jen z té částky, která převyšuje peníze uložené na tomto spořicím účtu. „Hlavní výhodou této nové hypotéky je tedy snížení měsíční splátky úvěru; hypotéka takového klienta se chová jako kdyby uskutečnil mimořádnou splátku a přitom své peníze má kdykoli k dispozici,“ uvedl produktový manažer hypoték Jan Bureš.

„Např. při hypotéce ve výši dva miliony korun úročené šesti procenty a částce na speciálním spořicím účtu ve výši půl milionu korun bude banka klientovi počítat úroky jen ze zbývajícího 1,5 milionu. V tomto případě úspora na úrocích z hypotéky dosáhne každý měsíc 1015 korun. Fakticky to znamená, že prostředky na spořícím účtu jsou oceněny stejnou sazbou jako hypoteční úvěr,“ vysvětlil.

Na offsetovou hypotéku se vztahují veškeré výhody platné u standardních hypoték Raiffeisenbank. Klient tedy neplatí žádný poplatek za poskytnutí úvěru, získá zdarma vedení účtu eKonto V tuto chvíli je offsetová hypotéka určena pro úvěry převyšující dva miliony korun, odečítaný zůstatek na spořicím účtu může dosáhnout max. 50% výše hypotéky. Úroková sazba je oproti standardní hypotéce vyšší o 0,3–0,4 procentní­ho bodu.

Tzv. offsetová hypotéka je v zahraničí poměrně oblíbeným produktem. Je však většinou stavěna tak, že klientovi se nesnižuje měsíční splátka, ale zkracuje se mu délka splatnosti hypotéky. „Díky našemu přístupu klient každý měsíc vidí, kolik s offsetovou hypotékou ušetřil,“ vysvětlil Jan Bureš.

„Samozřejmě se nabízí otázka, proč klient své volné peníze raději nevyužije na mimořádnou splátku. Výhodou offsetové hypotéky je, že klient má i nadále své peníze k dispozici a může je ze spořicího účtu kdykoli v případě potřeby vybrat,“ uzavřel Jan Bureš.

Raiffeisenbank v letošním roce pro klienty připravila již několik zvýhodnění. Na začátku roku snížila úrokové sazby a zároveň navýšila maximální možnou výši úvěru na 90% hodnoty zastavené nemovitosti. Tyto změny přispěly k nárůstu zájmu o úvěry, banka v prvních dvou měsících roku zvýšila objem poskytnutých hypoték téměř o 30 procent. Na přelomu března a dubna navíc uspořádala tradiční hypodny, při kterých klienti mohli získat až 5000 korun za to, že si vezmou hypotéku od Raiffeisenbank.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).