Hlavní navigace

RAIFFEISENBANK SNIŽUJE ÚROKOVÉ SAZBY U HYPOTEČNÍCH ÚVĚRŮ

Sdílet

V reakci na vývoj úrokových sazeb na mezibankovním trhu, snižuje Raiffeisenbank (RBCZ) s účinností k 12. červnu 2003, úrokové sazby u svých hypotečních úvěrů, a to o celých 0,2 procenta. Klienti tak budou moci nově získat hypotéku se již od 4,5 procenta p.a. (sazba fixovaná na 5 let) a nebo dokonce za 3,84 procenta p.a. (pokud zvolí sazbu fixovanou na jeden rok). Hypotéční úvěry Raiffeisenbank patří k hypotékám s nejpříznivěji nastavenými úrokovými sazbami na trhu.

Kromě velmi příznivého úroku nabízí RBCZ i více než přijatelné poplatky, které se pohybují na nízké úrovni a pro klienta jsou navíc velmi transparentní. Značnou výhodou pro klienta je i fakt, že jeden z nejvyšších poplatků (běžně požadovaný hypotečními bankami) – poplatek za zpracování/pos­kytnutí úvěru – je RBCZ účtován až v okamžiku, kdy klient skutečně podepíše úvěrovou smlouvu. To znamená, že klient není do podpisu smlouvy zavázán hradit bance jakékoli poplatky spojené s vyřízením žádosti o hypoteční úvěr.

RBCZ nabízí několik různých typů hypoték:

• Hypotéky Stabilita a Jistota – úvěry výhodně jištěné a splácené životním pojištěním.
• Hypotéku Klasik – klasickou hypotéku poskytovanou od 250 tisíc korun až do 10000000 Kč, jejíž výše může dosáhnout maximálně 70 % odhadu tržní ceny nemovitosti, která zajišťuje úvěr.
• Hypotéku Prémium – umožňující čerpat úvěr až do výše 90 % obvyklé tržní ceny nemovitosti, kterou bude úvěr zajištěn.
• Hypotéku s odkladem – zvýhodněnou pro mladé, se státním příspěvkem k úrokům z úvěru a možností odkladu splátek jistiny
• Hypotéku Profit – poskytovanou na nákup nemovitosti určené k pronájmu.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.

1993–2003
10 let banky v České republice

Raiffeisenbank a.s. poskytuje v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Kromě vlastních bankovních aktivit je součástí finanční skupiny, která nabízí svoje produkty a služby rovněž v oblasti stavebního spoření (Raiffeisen stavební spořitelna), pojištění (UNIQA pojišťovna a.s.) a leasingu (Raiffeisen-Leasing, Raiffeisen-Leasing Real Estate). Jako jeden z devíti finančních ústavů v ČR poskytuje hypoteční úvěry, k nimž sjednává rovněž státní finanční podporu. Na začátku ledna 2003 pracovalo v RBCZ 1032 zaměstnanců. V současnosti má RBCZ 43 obchodních míst rozmístěných rovnoměrně po celém území ČR.

Majoritním akcionářem RBCZ je rakouská finanční skupina RZB Group, vedoucí uskupení na poli komerčního a investičního bankovnictví v celé střední a východní Evropě. RZB Group je členem rakouské bankovní skupiny Raiffeisen, která se v oblasti poskytování finančních služeb pohybuje již více než 100 let. RZB Group působí se svými dceřinými bankovními ústavy ve 14 zemích regionu střední a východní Evropy (Maďarsko, Polsko, Slovensko, Česká republika, Chorvatsko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Rumunsko, Rusko, Ukrajina, Jugoslávie, Slovinsko, Bělorusko a Kosovo), které disponují širokou sítí zhruba 650 poboček a více než 300 dalších obchodních míst v jejich specializovaných dceřiných společnostech. Celková bilanční suma bankovní skupiny Raiffeisen dosáhla ke konci roku 2002 více než 46 miliard EUR.

Raiffeisenbank a.s. získala v loňském roce prestižní ocenění „Rhodos 2002“ za nejpůsobivější image mezi českými bankami. Vyhlašovatelé této soutěže, k nimž patří například vydavatelství Economia či nezávislý institut pro výzkum trhu GfK, se prostřednictvím výzkumu obrátili na reprezentativní skupinu 500 českých top manažerů. Podle jejich názoru právě Raiffeisenbank a.s. nejlépe odpovídá pěti nejdůležitějším kritériím bankovní image (jsou jimi spolehlivost, důvěryhodnost, solventnost, serióznost a přístup ke klientům).

V listopadu 2002 získala Raiffeisenbank další ocenění jako druhá nejdynamičtější banka roku 2002. Tato cena byla vyhlašována v rámci soutěže „Banka roku 2002“, jejímž pořadatelem byl internetový časopis Fincentrum. Jednotlivé bankovní domy a finanční instituce na českém trhu hodnotila odborná porota složená z více než 300 odborníků, mezi nimiž byli manažeři, zástupci médií, akademické sféry a státní správy. Díky své aktivní obchodní strategii v oblasti střední a východní Evropy byla v roce 2001 skupina Raiffeisen vyhlášena americkým časopisem Global Finance nejlepší bankou ve střední a východní Evropě. The Banker, renomovaný časopis náležející do mezinárodní vydavatelské skupiny Financial Times, ji v roce 2001 vyhlásil bankou roku 2001 ve střední a východní Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).