Hlavní navigace

Raiffeisenbank SNIŽUJE POPLATKY ZA VYBRANÉ SLUŽBY

Raiffeisenbank (RBCZ) připravila na celé léto akci, při které budou směnárenské operace u vybraných měn poskytovány zdarma. Klienti banky budou moci zároveň využívat zvýhodněných poplatků u zahraničních plateb v rámci balíčku Kompletkonto - jedná se o novinku, která vstoupí v platnost 1. července 2004 spolu s novým Sazebníkem odměn a náhrad.

Směnárenské operace (nákup a prodej valut) budou poskytovány až do 30. září 2004 bez poplatku. Akce platí již nyní a vztahuje se na tyto vybrané měny: euro, slovenskou korunu, maďarský forint, chorvatskou kunu a slovinský tolar. Poplatkové prázdniny byly vyhlášeny na všech pobočkách RBCZ.

S účinností od 1. července 2004 mění RBCZ poplatky za zahraniční platby pro klienty, kteří využívají balíček služeb Kompletkonto (jakoukoliv variantu). Poplatky za přijaté platby ze zahraničí budou omezeny maximální částkou 1 200 korun a poplatky za odeslané zahraniční platby částkou 1 900 korun. Dojde i ke snížení dolní hranice poplatku na 200 resp. 300 korun. Převod ve prospěch devizového účtu jiného majitele v rámci RBCZ bude nově stát jen 200 korun. Stejné poplatky za zahraniční platební styk platí od minulého roku i pro klienty využívající balíček služeb Zlaté konto.

Také pro klienty z řad podnikatelů a menších až středních podniků, kteří nemají sjednány speciální cenové podmínky a zároveň využívají některý z produktových balíčků Profikonto, Pluskonto nebo Benefitkonto, platí speciální poplatky za zahraniční platby. Přijaté platby ze zahraničí stojí minimálně 400 korun a maximálně 1 200 korun. Za odeslané platby do zahraničí platí klienti v rozmezí od 500 do 1 900 korun a za převod ve prospěch devizového účtu jiného majitele v rámci RBCZ 200 korun.

RBCZ a její sesterská společnost Tatra banka a.s., která působí na Slovensku, mezi sebou uplatňují snížené ceny za zahraniční platby. Přijatá platba v českých korunách z Tatra banky a.s. je zdarma a platba ve slovenských korunách do Tatra banky a.s. stojí 50 korun za položku. Tato cenová politika je mezi oběma bankami uplatňována již řadu let.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.