Hlavní navigace

Raiffeisenbank rozšiřuje nabídku certifikátů pro klienty ochotné riskovat, nabízí ale i možnosti pro konzervativní investory

[Tisková zpráva] Raiffeisenbank rozšiřuje svou nabídku investičních certifikátů o pět desítek nových certifikátů a warrantů založených na akciových titulech obchodovaných na hlavním trhu pražské burzy. Banka nabízí i diskontované a bonusové certifikáty, které jsou vhodné i pro konzervativní investory.

Sdílet

Raiffeisenbank tento týden uvedla na pražskou burzu 28 nových investičních certifikátů a 23 warrantů vydaných Raiffeisen Centrobank, podkladovými aktivy pro tyto nové cenné papíry jsou akcie obchodované ve SPADu (NWR, Komerční banka, Erste Bank, ČEZ, Telefónica O2). Kromě již dříve obchodovaných certifikátů banka uvádí na trh i tzv. diskontované a bonusové certifikáty, které jsou vhodné i pro konzervativnější investory.

„Všechny nové cenné papíry jsou emitovány v českých korunách a pro české investory jednoduše dostupné na pražské burze. Investice do certifikátů je určena především pro zkušenější investory, kteří hledají alternativní možnost investovat, zároveň je vhodná i pro drobné investory, pro naše klienty není stanovena žádná minimální výše požadované investice,“ uvedl výkonný ředitel pro oblast Treasury Jan Pudil.

Mezi novými certifikáty převažují cenné papíry určené pro rizikověji orientované klienty – především turbo certifikáty a warranty. Zatímco turbo certifikáty využívají pákový efekt, warranty jsou vysoce rizikové nástroje, které dávají investorovi právo koupit nebo prodat předem stanovené množství podkladového aktiva za předem stanovenou cenu..

Banka však v nové nabídce nabízí i certifikáty pro konzervativní investory. „Po úspěšném startu investičních certifikátů na české burze došlo v období krize k výraznému poklesu obchodní aktivity, měsíčně se zobchodují certifikáty v objemu stovek tisíc korun. Klienti se od certifikátů odklánějí a vyhledávají více konzervativní investice, chceme jim proto takovou možnost nabídnout i mezi certifikáty,“ dodal Jan Pudil s tím, že pro tyto klienty banka nabízí bonusové a diskontované certifikáty.

Bonusové certifikáty poskytují  částečnou kapitálovou ochranu, tzn., že držitel obdrží bonus, pokud není překonána předem stanovená bariéra. U diskontovaných certifikátů investor kupuje diskontovaný certifikát s určitou slevou, která představuje rizikovou ochranu. Za tuto ochranu se investor vzdává části potenciálního zis­ku.

Investiční certifikáty jsou obecně určeny pro soukromé i firemní klienty, kterým umožňují nákup určitého portfolia akcií či komodit. Investor tak v případě nákupu indexového certifikátu získá např. všechny hlavní tituly obchodované na dané burze či regionu, případně jednoduše za české koruny nakoupí komodity na pražské burze. Výrazně tak omezuje riziko způsobené případným poklesem jednoho titulu či trhu. Investor navíc např. oproti fondům ušetří vstupní poplatky.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).