Hlavní navigace

Raiffeisenbank Rozšířila nabídku délek fixace úrokových sazeb u hypoték

Od 1. srpna 2003 rozšíří Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) svou nabídku délek fixace úrokových sazeb u hypotečních úvěrů. Ke stávající délce fixace na 1 rok a 5 let nyní nově přibudou sazby s fixací na 3 roky, 10 let a 15 let.

Sdílet

Zafixováním sazby na kratší období získávají klienti možnost hypoteční úvěr v krátkých intervalech zcela nebo částečně předčasně splácet, a to bez sankce (předčasné splacení bez sankce je možné vždy k datu změny úrokové sazby, tj. u sazeb s roční fixací jednou ročně atd.). Úroková sazba s delší dobou fixace klientům naopak poskytne možnost zajistit si výhodnou úrokovou sazbu na delší období – nyní nově až na 15 let. Vzhledem k tomu, že úrokové sazby z hypoték dosahují svého historického minima, bude pro majitele hypoték možnost zachovat příznivou sazbu po celou dobu splatnosti hypotečního úvěru, rozhodně zajímavá. RBCZ je jednou ze dvou bank na českém trhu, které takto dlouhou fixaci sazby budou nabízet.

V současné době RBCZ nabízí výhodné úrokové sazby, a to již od 3,94% p.a. u sazeb s fixací na 1 rok (sazba platná k 25.7.2003) a od 4,5% p.a. u sazeb fixovaných na 5 let.

Kromě velmi příznivého úroku nabízí RBCZ i více než přijatelné poplatky, které se pohybují na nízké úrovni a pro klienta jsou navíc velmi transparentní. Značnou výhodou pro klienta je i fakt, že jeden z nejvyšších poplatků (běžně požadovaný hypotečními bankami) – poplatek za zpracování/pos­kytnutí úvěru – je RBCZ účtován až v okamžiku, kdy klient skutečně podepíše úvěrovou smlouvu. To znamená, že klient není do podpisu smlouvy zavázán hradit bance jakékoli poplatky spojené s vyřízením žádosti o hypoteční úvěr.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).