Hlavní navigace

Raiffeisenbank přináší další možnost zhodnocení úspor

K druhé emisi schváleného dluhopisového programu hypotečních zástavních listů Raiffeisenbank a. s. (RBCZ) v hodnotě 500 milionů korun dojde dnes, v pondělí 23. srpna 2004. Jedná se o dluhopisy s kupónem 5,05 % o jmenovité hodnotě 10 tisíc korun, které jsou splatné v roce 2009. První emise hypotečních zástavních listů proběhla v únoru tohoto roku. Celkový objem dluhopisového programu je 3 miliardy korun a část ve výši 50 milionů korun je určena pro veřejnost. Splatnost jednotlivých emisí v rámci tohoto programu je 5 let.

Sdílet

Čistý výnos do splatnosti dosahuje 4,146 %, což činí z hypotéčních listů vzhledem k současné situaci na českém trhu a zároveň k nízkému riziku spojenému s těmito cennými papíry výhodnou investiční příležitost. Systém prodeje zůstává od poslední emise hypotečních zástavních listů nezměněn. Investor může dluhopisy nakupovat od 25. srpna 2004 výhradně prostřednictvím obchodních míst společnosti RM – SYSTÉM a.s., nikoli v obchodní síti RBCZ.

Hypoteční zástavní listy představují v zahraničí standardní investiční nástroj. Jejich atraktivitu zvyšuje fakt, že se na výplatu úroků nevztahuje daň z příjmu. Investor tak může jejich prostřednictvím optimalizovat daňové zatížení. K dalším přednostem těchto dluhopisů patří i to, že jsou kryty pohledávkami z poskytnutých hypotečních úvěrů. Hypotéky jsou zajištěny zástavním právem k reálné hodnotě příslušných nemovitostí. RBCZ jako člen jedné z největších finančních skupin ve střední a východní Evropě těží ze zkušeností s podobným druhem financování.

Prospekt emitenta hypotečních zástavních listů je uveřejněn na všech pobočkách RBCZ a na internetových stránkách banky na adrese www.rb.cz.

Čestmír Ondrůšek

Raiffeisenban­k a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).