Hlavní navigace

Raiffeisenbank přichází s kartou, která pomáhá chránit přírodu

(Praha, 11. května 2004) V těchto dnech Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) představuje na různých místech České republiky novou kreditní kartu zaměřenou na ochranu přírody, kterou připravila ve spolupráci se společností National Geographic. Klienti, kteří budou prostřednictvím Karty National Geographic nakupovat, budou zároveň přispívat na projekty společnosti National Geographic v oblasti vědy, výzkumu a vzdělání a podporovat ochranu přírody celé naší planety.

Sdílet

RBCZ přispívá prostřednictvím každé vydané karty a za každou uskutečněnou transakci přímo do fondu National Geographic. Ročně se za průměrně užívanou kartu odvede do tohoto fondu zhruba 360 korun. V České republice bylo dosud realizováno 19 grantů z fondu National Geographic, které byly rozděleny na výzkumné projekty např. ve Stránských skalách nebo Dolních Věstonicích.

Jako jediná na trhu nabízí RBCZ klientům možnost vybrat si ze čtyř designů, které pocházejí od renomovaných fotografů.

Ke kartě je navíc zdarma vydávána Sphere karta, díky níž je možné získat slevy na zboží a služby ve výši 5 až 55 procent u více než 4 000 obchodních partnerů v celé České republice a na Slovensku.

Další výhodou karty je také možnost opakovaného úvěru. Při placení využívá držitel karty peníze banky. Po obdržení výpisu se může rozhodnout, zda celou útratu splatí v termínu a využije tak bezúročného období více než šesti týdnů. Může si ale rozdělit splátky i do více měsíců. Uhradit totiž musí pouze minimální splátku, která činí 5 procent z vyčerpané částky, nejméně 500 korun. Držitel si nemusí zakládat účet v RBCZ.

Karta maximálně splňuje bezpečnostní hlediska. V případě její ztráty či krádeže ji banka ihned po telefonickém nahlášení uživatele bezplatně zablokuje. V takovém případě pak veškerou zodpovědnost za přímé ztráty přebírá banka. Kartu zdarma chrání pojištění proti zneužití, které se vztahuje na podvodné transakce, i před momentem blokace.

Těší nás, že můžeme přijít s takovou kreditní kartou, která nejen přináší výhody našim klientům, ale zároveň přispívá na důležité projekty v oblasti vědy a výzkumu. Věřím, že je povinností úspěšných společností pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba, vysvětluje Willem Hueting, člen představenstva RBCZ.

Romana Kubálková
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).