Hlavní navigace

Raiffeisenbank pokračuje v růstu: zvýšila svůj zisk i počet klientů

Ke konci 1. pololetí roku 2004 dosáhl zisk po zdanění u Raiffeisenbank a.s. (RBCZ) více než 235 milionů korun (údaje podle CAS), což představuje nárůst o 167 procent oproti roku 2003, kdy se pohyboval okolo 88 milionů korun. Bilanční suma blížící se 70 miliardám korun představuje zvýšení o 16 procent oproti stejnému období v roce 2003 (59,9 miliard).

Sdílet

Počet klientů RBCZ k 30. červnu 2004 překročil 122 tisíc, což představuje nárůst oproti stejnému období minulého roku o 18 tisíc (104 tisíc). Primární vklady klientů ve výši přes 44 miliard korun znamenaly oproti polovině roku 2003 nárůst o zhruba 10 procent (41 miliard). Hospodářský výsledek před zdaněním se v porovnáním s pololetím roku 2003 (130 tisíc) zvýšil více než dvojnásobně na téměř 300 miliónů korun.

V prvním pololetí 2004 představila RBCZ nový produkt zaměřený na děti od narození do 18 let. Těm nově nabízí založení Spořícího účtu Včelička, kam si mohou děti samy ukládat svoje finanční prostředky. Výhodou tohoto účtu je atraktivní úročení a zřízení a vedení účtu zdarma bez jakýchkoli poplatků. RBCZ nabízí k tomuto spořícímu účtu i komplexní úrazové pojištění dítěte a zákonného zástupce dítěte, které bylo připraveno ve spolupráci s PRVNÍ AMERICKO-ČESKOU POJIŠŤOVNOU AMCICO AIG Life.

Pro malé a střední podnikatele RBCZ nabízí Mikroúvěr a Malý úvěr, které byly připraveny ve spolupráci s Evropskou bankou pro obnovu a rozvoj. Díky nim je možné si půjčit například na zakoupení či obnovu zařízení potřebných pro podnikání, pořízení nebo rekonstrukci nemovitosti, ale i na pokrytí provozních potřeb, a to již od 100 tisíc korun.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).