Hlavní navigace

Raiffeisenbank pokračuje v modernizaci svých bankovních systémů

[Tisková zpráva] Raiffeisenbank, pátá největší banka v ČR podle velikosti aktiv, bude až do roku 2012 pokračovat v modernizaci svých vnitřních systémů.

Sdílet

Cílem projektu je další zlepšování komfortu pro klienty a také zefektivnění vnitřního chodu banky a snížení nákladů. Banka tím zároveň dokončí konsolidaci svého IT prostředí po integraci s eBankou.

„Z pohledu klientů nepůjde o změnu, čísla jejich účtů zůstanou stejná a naopak jim budeme postupně nabízet nové produkty a služby, splňující nejmodernější bankovní standardy,“ upřesňuje Martin Kolouch, člen představenstva Raiffeisenbank odpovědný za oblast IT. „Projekt tak vnímáme ve dvou rovinách: po dokončení integrace s eBankou chceme dokončit sjednocení našeho IT prostředí, především ale chceme dále zlepšovat kvalitu obsluhy klientů a posilovat naši konkurenceschop­nost. Jde proto o významnou investici do budoucího rozvoje banky.“

Raiffeisenbank nyní ve spolupráci s dodavateli softwarových řešení dokončuje analytickou fázi projektu, po níž budou zpřesněny finální architektura bankovních systémů a také časový plán implementace. Dokončení analýz se očekává v letních měsících, poté banka podepíše smlouvy s konkrétními dodavateli a začne pracovat na realizaci. Celý projekt by měl být dokončen na přelomu let 2011 a 2012.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).