Hlavní navigace

Raiffeisenbank letos poskytla hypotéky za dvě miliardy korun

Raiffeisenbank a.s. poskytla za sedm měsíců letošního roku hypotéky občanům v rekordním objemu dvě miliardy korun. K výraznému nárůstu přispěl pokles úrokových sazeb a další rozšíření a zjednodušení nabízených služeb.

Sdílet

Od počátku roku do posledního červencového týdne Raiffeisenbank schválila více než 1500 hypotečních úvěrů občanům v celkovém objemu dvě miliardy korun. Již nyní tak banka překonala výsledek za celý loňský rok, kdy za 12 měsíců schválila úvěry za 1,9 miliardy korun. Kromě razantního poklesu úrokových sazeb za výrazným růstem stojí především další rozšíření hypoteční nabídky a zjednodušení celého procesu vyřízení hypotéky, komentoval letošní vývoj produktový manažer hypoték Marek Richter.

Klienti hypotéky používají nejvíce na koupi nemovitosti, kam směřují téměř dvě třetiny investic. Třetina všech úvěrů je použita na výstavbu rodinných domů. Největší objem hypoték je přitom dosažen v Praze, silnou pozici má banka rovněž v Karlovarském, Moravskoslezském a Budějovickém kraji. Výrazně roste zájem o americké hypotéky, které v současné době tvoří již 29 procent všech schválených úvěrů.

Banka na jaře letošního roku přišla s celou řadou hypotečních novinek. Mezi nejvýznamnější patří zjednodušení úvěru na výstavbu nemovitosti. Zatímco doposud klient bance doručil fakturu a ta ji uhradila, nyní Raiffeisenbank celý proces obrátila. Klient si sám určí výši peněz, které mu banka převede na účet a klient užití těchto prostředků dokládá zpětně.

Od jara je v nabídce rovněž hypotéka na 100 % zastavované nemovitosti, banka dále navýšila maximální možnou výši hypotéky na 30 milionů korun a zrušila povinnost životního pojištění pro úvěry do 70 % zastavované nemovitosti. Další novinky připravujeme pro nadcházející měsíce, dodal Marek Richter. Kromě toho výrazně klesly úrokové sazby, nejčastěji využívaná pětiletá sazba nyní začíná na 3,77 %, zatímco loni na podzim ještě činila 4,92 procenta.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).