Hlavní navigace

Raiffeisenbank jako první nabízí hypotéku kombinovanou s investičním životním pojištěním

Raiffeisenbank a.s. jako první z českých hypotečních bank nabízí klientům hypotéku kombinovanou s investičním životním pojištěním. Banka tento produkt poskytuje ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA.

Sdílet

Dosavadní úspěšná spolupráce Raiffeisenbank a pojišťovny UNIQA pokračuje uvedením na českém trhu dosud zcela ojedinělého produktu, hypotečního úvěru kombinovaného s investičním životním pojištěním. Veškeré dosud nabízené tzv. kombinované úvěry jsou na trhu přitom realizovány pouze formou klasického, zejména kapitálového životního pojištění.

„Zavedením tohoto nového produktu s názvem Hypoteční úvěr Stabilita Invest reagujeme na neustále rostoucí oblibu investičního životního pojištění, které dává možnost vyššího úrokového zhodnocení finančních prostředků kombinovaného se životním pojištěním,“ uvedl produktový manažer hypotečních úvěrů Raiffeisenbank Marek Richter.

Úvěr Stabilita Invest je poskytován s nejnižšími dostupnými sazbami banky. Sazba fixovaná na jeden rok je tedy nabízena od 2,57 procenta, pětiletý fix od 3,77 %. Klient přitom po celou dobu platí bance pouze úrok, splacení úvěru je zajištěno z výnosu investičního životního pojištění. Úvěr lze poskytnout do 30 milionů korun se splatností až 30 let a poskytuje se do 80 % z výše sjednaného pojištění. „Produkt je zaměřen na zájemce o financování bydlení v kombinaci s moderním a stále oblíbenějším životním investičním pojištěním,“ dodal Marek Richter.

V rámci současného pilotního projektu je zprostředkováním prodeje pověřena specializovaná agentura. Rozšíření prodeje na pobočky banky či další agentury bude možné po ukončení pilotního období na podzim letošního roku. Ve spolupráci s pojišťovnou UNIQA již banka nabízí balíček Triga, který kombinuje tři pojistné produkty k hypotékám.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).