Hlavní navigace

Raiffeisenbank dále zkvalitňuje nabídku hypotečních úvěrů

Raiffeisenbank a.s. přišla v říjnu na trh s dalšími novinkami v oblasti hypotečních úvěrů. Prodlužuje se délka splatnosti hypotečních úvěrů až na 30 let, banka rovněž připravila americkou hypotéku Start určenou k nákupu družstevního bytu.

Sdílet

Hypoteční úvěry lze nově sjednat se splatností až na dobu 30 let, zatímco doposud banka nabízela maximální splatnost pouze na dvacet let. Na dobu 30 let lze sjednat hypoteční úvěr Klasik a hypoteční úvěr kombinovaný s životním pojištěním. Klienti si tak nově budou moci rozložit splácení hypotečního úvěru do delšího období, čímž jim opět klesne výše měsíční splátky.

V případě kombinace hypotékyživotní pojistkou může navíc toto opatření klientovi přinést dodatečný výnos, uvedl produktový manažer hypoték Raiffeisenbank Jan Bureš. Pokud totiž klientovi v tomto případě pojištění i hypotéka skončí až po 60. roce života, může uplatnit odpočet části pojistného od základu daně z příjmu. V případě kratší splatnosti a dřívějším ukončení pojistky by o tuto možnost přišel.

Banka zároveň s účinností od 25. října spouští americkou hypotéku pod názvem Start určenou především na nákup družstevního bytu, zvelebení nájemního bytu či vypořádání vztahů k nemovitosti. Půjčka bude poskytována od 150 tisíc do 10 milionů korun se splatností od jednoho do dvaceti let. Úrokové sazby nového produktu se budou pohybovat mezi 5,2 až 7,59 procenta, sazbu lze přitom fixovat na 1,3,5,10 nebo 15 let. Banka klientům umožní předčasné splátky buď zcela zdarma či za jednoprocentní poplatek. Ojedinělou možností je rovněž zpětné refinancování investice do nemovitosti z vlastních prostředků klienta.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).