Hlavní navigace

Raiffeisenbank dále úspěšně roste a vykazuje stabilní zisk

Raiffeisenbank a.s. v letošním roce pokračuje v úspěšném růstu, celková aktiva se zvýšila o 17 procent. Výrazný nárůst v úvěrové oblasti, jak u drobných klientů, tak i ve firemním bankovnictví. Vývoj čistého zisku je stabilní a podle předpokladů.

Sdílet

I v letošním roce pokračuje Raiffeisenbank a.s. v úspěšném růstu. Celková aktiva banky ke konci září dosáhla 74,3 miliardy korun, což oproti konci minulého roku představuje nárůst o 17,5 procenta. Růst banky je velmi zdravý a podpořený příznivým vývojem v úvěrové oblasti, a to u hypoték a dalších úvěrů poskytovaných drobným klientům, stejně jako firemní klientele, komentoval výsledky generální ředitel a předseda představenstva Raiffeisenbank Lubor Žalman.

Celkový objem poskytnutých úvěrů tak od počátku roku vzrostl o 30 procent a dosáhl 46 miliard korun. Výrazné nárůsty banka zaznamenává především u hypotečních úvěrů, kde na konci 3. čtvrtletí letošního roku objem nově poskytnutých hypoték přesáhl tři miliardy. Oproti loňskému roku to představuje téměř dvojnásobný nárůst. K silnému růstu dochází i u spotřebitel­ských úvěrů, daří se rovněž v úvěrování firemních klientů.

Čistý zisk banky ke konci září dosáhl 278,2 milionu korun, což je o necelých pět procent méně, než ve stejném období loňského roku. Mírný pokles je způsoben především loňským příjmem z prodeje podílu ve společnosti Muzo a nerovnoměrným čerpáním nákladů v loňské 1. polovině roku, vysvětlil Lubor Žalman. Provozní zisk banky klesl o jedno procento na 382,9 milionu korun.

Úrokové výnosy přitom vzrostly téměř o třetinu, příjmy z poplatků a provizí o 22 procent. Údaje jsou zveřejněny podle mezinárodních účetních standardů. Počet zaměstnanců banky je stabilní, ke konci září dosáhl 1102 pracovníků a meziročně tak vzrostl o 1,3 procenta.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).