Hlavní navigace

Raiffeisenbank a eBanka zahájily právní fúzi

Raiffeisenbank a eBanka na počátku roku zahájily tzv. právní fúzi. Tento proces je dalším milníkem ve spojování obou bank a jeho výsledkem bude sloučení do jednoho právního subjektu.

Sdílet

Raiffeisenbank a.s. a eBanka, a.s. na počátku roku zahájily proces spojení obou bank po právní stránce. „Spustili jsme tak další část integrace. Tento proces by měl trvat do třetího čtvrtletí letošního roku a jeho výsledkem bude sloučení obou bank pod jednu značku,“ uvedl generální ředitel Raiffeisenbank Lubor Žalman. V rámci procesu právní fúze je mj. nutné uzavřít smlouvu o fúzi a získat souhlas regulátora trhu.

Obě banky by tedy měly být sjednoceny ve 3. čtvrtletí letošního roku, kdy začnou vystupovat pod jednotným názvem Raiffeisenbank. „Touto dobou již budou sjednoceny veškeré produkty a služby nabízené oběma bankami a začneme vystupovat pod jedním logem a jednou značkou. Samotný proces právní fúze nijak neovlivní kvalitu nabízených služeb, naopak nám umožní efektivněji obsloužit klienty,“ dodal Lubor Žalman. Výsledky fúze se projevily již nyní, v obou bankách roste počet klientů, odchodovost klientů z eBanky je poloviční oproti době před fúzí a banky společně prodávají rekordní množství nových účtů, především účtu eKonto.

Dopad fúze na klienty eBanky bude po technické stránce minimalizován vzhledem k tomu, že i po ukončení fúze bude nadále fungovat bankovní systém a internetové bankovnictví eBanky.

Raiffeisenbank zahájila integraci s eBankou v roce 2006. Od počátku roku 2007 mají obě banky jednotnou organizační strukturu a management. Již od 2. čtvrtletí loňského roku mohli první změny pocítit rovněž klienti – křížový prodej produktů umožňuje získat služby jedné banky i na pobočkách druhé banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).