Hlavní navigace

Raiffeisen skupina se stala nejlepším správcem cenných papírů ve střední a východní Evropě a v Rakousku

Raiffeisen Zentralbank AG (RZB) získala ocenění za své vynikající služby v oblasti správy cenných papírů, především díky novým produktům CAN a e.Custody.

Sdílet

RZB, která je vlastníkem mateřské společnosti Raiffeisenbank a.s., byla vybrána jako nejlepší správce cenných papírů ve střední a východní Evropě. Skupina získala také cenu pro nejlepšího správce cenných papírů v Rakousku. Správa cenných papírů zahrnuje úschovu a manipulaci s cennými papíry. Časopis Global Finance jmenuje ve svém nadcházejícím letním vydání také nejlepší lokální správce cenných papírů pro rok 2004.

Průběžně sledujeme narůst objemu v oblasti úschovy a správy cenných papírů: v roce 2003 se zvýšil o 42 procent na 128 miliard EUR. Ocenění také reaguje na dosažené úspěchy Raiffeisen skupiny, které umožňují zákazníkům těžit z našich produktů pro správu cenných papírů, říká Karl Stoss, člen představenstva RZB, který je zodpovědný za oblast cenných papírů. Poukazuje především na produkty CAN (corporate action notification), unikátní reportingový nástroj a na bankovní služby e.Custody, které přivedly oblast správy cenných papírů na špičku jak v Rakousku, tak i ve střední a východní Evropě.

Ocenění pro Asii a Střední Východ získala HSBC, vítězem pro západní Evropu se stala BNP Paribas a cenu pro Ameriku získala Citigroup. Vítěze vybírala porota složená z redaktorů Global Finance, za přispění informací z expertních zdrojů. Kriteriem výběru byly kontakty a vztahy se zákazníky, kvalita služeb, konkurenceschopné ceny, služby dodávající přidanou hodnotou, technologická platforma, operace po vypořádání cenných papírů, obchodní plány a lokální odborné znalosti.

Global Finance má více než 250 000 čtenářů ve 160 zemích, zahrnujících předsedy, prezidenty, generální ředitele, vrchní ředitele, finanční ředitele a další finanční úředníky, zodpovědné za investice a strategická obchodní rozhodnutí ve velkých celosvětových společnostech a finančních institucích. Global Finance se především zaměřuje na 8 000 klíčových investorů, kteří kontrolují přes 80 procent všech aktiv, spravovaných profesionálním managementem.

Čestmír Ondrůšek
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).