Hlavní navigace

Raiffeisen International potvrdila výhled letošního zisku

Přes současnou světovou finanční krizi Raiffeisen International dnes potvrdila své očekávání o letošním zisku. Konslidovaný zisk banky by tak měl dosáhnout přibližně jedné miliardy eur.

Sdílet

Raiffeisenbank International dnes v průběhu Dne kapitálových trhů potvrdila svá očekávání ohledně letošního hospodaření. „Jsme velmi hrdí, že i přes současnou globální finanční krizi můžeme potvrdit, že náš výhled kvůli úspěšnému obchodnímu modelu neměníme,“ uvedl v Petrohradu generální ředitel Raiffeisen International Herbert Stepic. „V roce 2008 stále počítáme s konsolidovaným ziskem okolo jedné miliardy euro. Mimo jiné je tento vývoj způsoben velmi silným řízením rizik, diverzifikací rizik a vynikající reputaci naší značky,“ dodal.

Celková aktiva skupiny by až do roku 2010 měla ročně růst minimálně o 20 procent, k nejsilnějším růstům by mělo docházet v retailu. Návratnost kapitálu (ROE) by v roce 2010 měla být vyšší než 25 procent, poměr nákladů a výnosů C/I by měl být okolo 56 procent.

Den kapitálových trhů pořádá Raiffeisen International jednou za dva roky, letos se koná v Petrohradu. Cílem je představit investorům střední a východní Evropu, tedy region, ve kterém Raiffeisen International působí přes 20 let. Letos se akce zúčastní přes 130 investorů a analytiků.

Raiffeisen International je jednou z nejvýznamnějších bank působících ve střední a východní Evropě. Na 17 trzích regionu má přes 3000 poboček a obsluhuje více než 14,4 milionu klientů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).