V prvním pololetí letošního roku vykázala Raiffeisen International velmi dobré výsledky. Zisk před zdaněním vzrostl podle mezinárodních účetních standardů o 58 procent na 273,3 milionu eur. Zisk po zdanění dosáhl 221,1 milionu eur, což představuje meziroční růst o 64,3 procenta. Navázali jsme na úspěšný rok 2004. Zlepšili jsme výsledky ve všech segmentech trhu, roste nám počet klientů i objem obchodů,
komentoval výsledky generální ředitel společnosti Herbert Stepic. Postavili jsme solidní základ pro pozitivní vývoj v budoucnosti,
dodal.
Celková aktiva vzrostla o 13,7 procenta na 32,9 miliardy eur. Klientské úvěry přitom vzrostly o více než 17 procent na 19,1 miliardy eur, vklady klientů se zvýšily o 12,5 procenta na 20,4 miliardy eur.
Největší částí k zisku přispívají země ve střední Evropě, které vykázaly 34procentní růst na 122,7 milionu eur. Nejvýznamnější nárůst zisku však zaznamenaly státy jihovýchodní Evropy, kde se zisk zvýšil o 91 procent na 88 milionů EUR. V zemích Společenství nezávislých států došlo k navýšení zisku o 76 procent na 62 milionů eur.
Skupina ke konci června poskytovala služby 5,7 milionu zákazníků, což je o 1,3 milionu více než ve stejném období loňského roku. V letošním roce otevřela 55 nových obchodních míst a na konci června klienty obsluhovala na 971 pobočkách. Raiffeisen International ke konci pololetí zaměstnávala 24.616 pracovníků, což představuje meziroční nárůst o 7,7 procenta.
Raiffeisen International je v rámci Raiffeisen Zentralbank (RZB) odpovědná za síť ve střední a východní Evropě. Její akcie jsou od dubna obchodovány na vídeňské burze, 70 % drží RZB.
Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.