Hlavní navigace

RAIFFEISEN INTERNATIONAL VYPLATÍ ZA LOŇSKÝ ROK DIVIDENDU VE VÝŠI 0,71 EURA NA AKCII

Akcionáři Raiffeisen International schválili dividendu ve výši 0,71 eura na akcii. Rozhodným dnem pro výplatu je 13. červen.

Sdílet

Valná hromada Raiffeisen International dnes ve Vídni rozhodla vyplatit z loňského zisku dividendy 0,71 eura na akcii. O rok dříve banka vyplácela dividendu ve výši 45 centů na akcii, meziročně tedy výše dividendy vzrostla o 58 procent. Rozhodným dnem pro výplatu podílu na zisku je 13. červen.

„S tržní kapitalizací přesahující 16 miliard euro patří Raiffeisen International mezi 500 největších a nejvíce ceněných společností na světě. Před naším vstupem na burzu nemohli ani největší optimisté očekávat takový vývoj,“ komentoval růst skupiny generální ředitel Raiffeisen International Herbert Stepic.

Úspěchy skupiny doprovází vývoj jejích akcií. V roce 2006 posílily akcie Raiffeisen International o 70 procent a v roce 2006 dokonce o 108 procent. Akcie banky tak byly nejúspěšnějšími jak na rakouské burze, tak i v indexu Dow Jones Euro STOXX Banks. V dubnu 2005 se akcie banky začaly obchodovat na 32,50 eur za akcii, momentálně se kurz pohybuje kolem 115 eur.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).