Hlavní navigace

Raiffeisen International kupuje ruskou Impexbank

Skupina tak posiluje pozici především mezi drobnými klienty. Převzetím Impexbank se Raiffeisen International stává největší zahraniční bankovní skupinou v Rusku.

Sdílet

Raiffeisen International Bank-Holding AG (Raiffeisen International) kupuje 100 % ruské JSC Impexbank. Dohoda byla podepsána v úterý v noci, koupě ještě podléhá schválení ruské centrální banky a odpovědných autorit v Rusku a Rakousku.

Tato akvizice výrazně zvyšuje naší přítomnost jak v regionu, tak i u našich cílových skupin klientů. Díky silné regionální přítomnosti Impexbank můžeme zastavit náš vlastní ambiciózní plán rozvoje poboček. Nyní se v celé zemi můžeme plně zaměřit na získávání nových klientů z řad obyvatel a malých a středních firem, uvedl generální ředitel Raiffeisen International Herbert Stepic.

Impexbank vznikla v roce 1993 a doposud jí vlastnilo sedm ruských společností. Zaměřuje se především na drobné klienty, které obsluhuje přibližně ve 190 pobočkách a dalších 350 obchodních místech zaměřených na spotřebitelské financování. V polovině loňského roku dosáhla její aktiva 1,2 miliardy eur, čistý zisk devět milionů eur a zaměstnávala přes 4.300 lidí.

Kupní cena bude zaplacena ve dvou tranších a dosáhne maximálně 550 milionů dolarů v závislosti na výsledcích finančního auditu. Převzetí Impexbank je devátou akvizicí skupiny od roku 2000. Poslední velkou transakcí byla koupě ukrajinské Bank Aval v loňském roce.

Akvizicí Impexbank se Raiffeisen International stává největší zahraniční bankou na rychle rozvíjejícím se ruském trhu. Raiffeisenbank a Impexbank dohromady vytvoří sedmou největší zdejší banku. Raiffeisen International na místním trhu působí od roku 1997 prostřed­nictvím ZAO Raiffeisenbank, která v pololetí loňského roku byla 10. největší v zemi s celkovými aktivy přes tři miliardy eur, 1300 zaměstnanci a 23 obchodními mís­ty.

Tomáš Kofroň
Raiffeisenbank a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).