Hlavní navigace

Raiffeisen Bank International vykázala do září zisk 783 milionů eur

[Tisková zpráva] Raiffeisen Bank International (RBI) oficiálně zahájila svou činnost 11. října, tedy po konci 3. čtvrtletí. Výsledky RBI jsou tedy jen na pro forma bázi. Zisk RBI před zdaněním za devět měsíců by dosáhl 997 milionů eur a konsolidovaný zisk by dosáhl 783 milionů eur. Tvorba opravných položek by se pohybovala na úrovni 913 milionů eur.

Sdílet

Raiffeisen Bank International:

·    Konsolidovaný zisk za prvních devět měsíců dosáhl 783 milionů eur

·    Tvorba opravných položek činila 913 milionů eur

·    Návratnost kapitálu na úrovni 14,1 procenta

Raiffeisen International:

·    Konsolidovaný zisk se do září více než zdvojnásobil na 318 milionů eur

·    Tvorba opravných položek klesla o 38,7 % na 837 milionů eur

·    Návratnost kapitálu se zlepšila na 9,8 procenta

Raiffeisen Bank International (RBI) oficiálně zahájila svou činnost 11. října, tedy po konci 3. čtvrtletí. Výsledky RBI jsou tedy jen na pro forma bázi. Zisk RBI před zdaněním za devět měsíců by dosáhl 997 milionů eur a konsolidovaný zisk by dosáhl 783 milionů eur. Tvorba opravných položek by se pohybovala na úrovni 913 milionů eur.

 „Naše výsledky za první tři čtvrtletí odrážejí příznivější makroekonomické prostředí, zároveň ale podtrhují sílu, kterou nám poskytuje naše nové organizační uspořádání. Posiluje to mé přesvědčení, že fúze nám umožní využít právě začínajícího ekonomického oživení, z čehož budou těžit naši klienti i investoři,“ uvedl generální ředitel Raiffeisen Bank International Herbert Stepic.

Celková aktiva RBI by dosáhla 143,1 miliardy eur, což by od konce roku 2009 představovalo pokles o 1,8 procenta. Poměr nákladů a výnosů C/I by dosáhl 53,2 procenta a návratnost kapitálu 14,1 procenta. „Máme dostatek kapitálu. Pokud bychom zahrnuli i zisk dosažený za prvních devět měsíců, naše výše kapitálu podle Tier 1 by vzrostla na 9,7 procenta z dosavadních 8,8 procenta,“ vysvětlil finanční ředitel Martin Grüll.

Ke konci září by RBI zaměstnávala přes 59 tisíc lidí a obsluhovala okolo 15 milionů klientů na 2964 obchodních místech.

V samotném 3. čtvrtletí by zisk RBI dosáhl 311 milionů eur, což představuje mezičtvrtletní nárůst o 125 procent. Tvorba opravných položek by dosáhla v samotném 3. čtvrtletí 306 milionů eur, což by představovalo jen mírný nárůst o osm procent.

Podíl nesplácených úvěrů by ke konci září dosáhl 8,8 procenta, což představuje oproti předchozímu čtvrtletí růst o 0,3 procentního bodu. „Věříme, že objem nesplácených úvěrů  už v některých zemích dosáhl svého vrcholu. Na skupinové úrovni ale počítáme s kulminací až v příštím roce, zatím ale neumíme říct, jestli nejvyšších úrovní dosáhneme v polovině roku nebo až v jeho druhém pololetí,“ dodal ředitel řízení rizik skupiny Johann Strobl.

Dosavadní Raiffeisen International Bank-Holding AG vykázala do září konsolidovaný zisk 318 milionů eur, což představuje meziroční nárůst o 105 procent. K tomuto výsledku přispěl pozitivní vývoj v samotném třetím čtvrtletí, kdy banka vykázala zisk 148 milionů eur, což je nejlepší výsledek od vypuknutí finanční krize. Na výsledku se pozitivně podepsal i pokles tvorby opravných položek, která meziročně klesla o 39 procent na 837 milionů eur. Zisk po zdanění vzrostl o 79 procent na 385 milionů eur. Celková aktiva Raiffeisen International zůstala téměř beze změny na 75,8 miliardách e­ur.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).