Hlavní navigace

Poštovní spořitelna podporuje ekologické vzdělávání pražských dětí

Dne 15. dubna 2009 proběhlo v Národním muzeu předávání cen celopražské výstavy dětských prací Sedmero krkavců, jejímž hlavním partnerem je Poštovní spořitelna. Soutěž, do které se zapojilo více než sedm tisíc studentů z pražských škol, je vyvrcholením výchovně vzdělávacího projektu, jehož cílem je přiblížit dětem živou přírodu a ekologicky je vzdělat.

Sdílet

Tato soutěž pomáhá žákům poznat jejich okolí a seznámí je s ekologickou výchovou. Jsme rádi, že se můžeme podporou tohoto unikátního projektu podílet na pozitivním formování vztahu mladé generace k životnímu prostředí v Praze, uvedl Petr Cihelník, regionální ředitel pro finanční centra Poštovní spořitelny.

Výstava obsahuje 200 výtvarných a 15 fotografických prací, přírodovědné a mediální prezentace a ukázky 60 dětských literárních děl na přírodovědná témata. Výstavu pořádá Občanské sdružení ORNITA a Národní muzeum a bude ji možné navštívit do 21. června 2009. Tento ojedinělý projekt navazuje na úspěšné předchozí ročníky podobných akcí cílených na školní mládež Prahy a její ekologické vzdělávání formou soutěží. Do minulých ročníků se zapojilo na 45 000 studentů z více než 200 pražských škol.

Poštovní spořitelna se aktivně zaměřuje na segment mladých lidí, a to nejen nabídkou speciálních produktů, ale také například podporou volnočasových projektů a hudebních či sportovních akcí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).