Hlavní navigace

Poštovní spořitelna opět otevírá výstavu fotografií s centrem Paraple

Již podruhé zve Poštovní spořitelna na výstavu unikátních fotografií ze života lidí na vozíku s názvem „Jdeme a jedeme spolu“, kterou pořádá spolu s centrem Paraple. Výstava bude během roku putovat po čtrnácti městech celé České republiky, fotografie budou k vidění v jednotlivých Finančních centrech PS. Slavnostní zahájení proběhlo 20. dubna v Praze, poslední zastávkou výstavy bude pak po téměř půl roce Český Těšín.

Sdílet

V minulém roce měla výstava velký úspěch, proto jsme se rozhodli ji letos zopakovat. Expozice je unikátní svým rozsahem. Lidé po celé republice tak budou moci díky souboru uměleckých černobílých fotografií nahlédnout do života lidí na vozíku a jejich blízkých, uvedla Jitka Švejcarová, manažerka společenské odpovědnosti Poštovní spořitelny.

Slavnostní zahájení proběhlo v pondělí 20. dubna od 11.30 hodin ve finančním centru Poštovní spořitelny Krátkého v Praze 9. Výstavu zahájil prezident správní rady konta Paraple Zdeněk Svěrák spolu s Ombudsmanem Poštovní spořitelny Martinem Kovářem. Nikdo nikdy neví, co se mu může stát – chceme být bankou pro všechny životní etapy a spolupracovat s partnery, kteří také pomáhají – a to i v nelehké životní situaci, vyjádřil se Martin Kovář.

Fotografie zachycují lidskou blízkost, vzájemnou oporu, úsilí o překonání hranic vlastních možností a radost z vítězství odvahy a vůle. Autory fotografií jsou Tomáš Lisý, fotograf, který s Centrem Paraple spolupracuje již několik let, Alisa Shutová a Tomáš Šipka, studenti Slezské univerzity – Institutu tvůrčí fotografie z ateliéru Doc. Mgr. Jindřicha Štreita.

Poštovní spořitelna se jako hlavní partner Centra Paraple podílí na rozvoji sociální integrace lidí s poraněním míchy. Podpora aktivit, které směřují k vytvoření uceleného systému rehabilitace a integrace zdravotně a sociálně znevýhodněných občanů, je v Poštovní spořitelně hlavní oblastí společenské odpovědnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).