Hlavní navigace

První produkt, který umožňuje spořit výhradně vnoučatům

[Tisková zpráva] Era první konto, které pomáhá našetřit dětem peníze pro vykročení do dospělosti, nyní nabízí další, na českém bankovním trhu ojedinělý benefit. V síti Finančních center je možné od 1. července uzavřít dodatek k Era prvnímu kontu pod názvem „Dárek pro život“. Poté nebude moci nikdo převést či vybrat z konta peníze, k dispozici budou dítěti až po dosažení plnoletosti.

Sdílet

„Po uzavření dodatku zákonným zástupcem nebude moci nikdo disponovat s prostředky na kontě, tj. vybírat peníze či zadávat platební příkazy, pouze vkládat nebo nahlížet na pohyby a zůstatky,“ vysvětluje princip Tomáš Suk, manažer marketingu Poštovní spořitelny.  

Mladé lidi po dovršení plnoletosti čekají nemalé finanční výdaje spojené se studiem, bydlením či poznáváním jiných zemí. První konto díky uloženým penězům a výhodnému úročení pomůže dětem či vnoučatům ulehčit začátek samostatné životní etapy.

Služba je primárně určena prarodičům, kteří chtějí mít jistotu, že vnoučata skutečně získají všechny peníze, které jim vloží na konto, až ve své plnoletosti. „Podle našich zjištění má řada rodičů i prarodičů obavy, že by mohly být naspořené prostředky z konta vybrány předčasně, čímž by mohlo dojít k výraznému snížení částky, kterou má dítě či vnouče dostat v 18 letech,“ doplňuje Tomáš Suk. Díky uzavření dodatku tedy všechny tyto starosti odpadají, spořená částka je “uzamčena” proti všem výběrům a pomyslný “klíček” dostane do ruky  vnouče či dítě až po dosažení plnoletosti.

Era jde cestou zjednodušování produktové nabídky a maximálně se zaměřuje na požadavky dnešního klienta. Jejím cílem je poskytnout srozumitelné, praktické, dostupné a funkční služby, které se bez ostatních zbytečností přizpůsobí potřebám zákazníků. Poštovní spořitelna je součástí Československé obchodní banky, a. s.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).