Hlavní navigace

První platební karta, která spoří na důchod - AXA karta - již klientům naspořila téměř 3,5 miliony korun

Téměř tři a půl miliony korun již klienti AXA penzijního fondu získali díky používání AXA karty. AXA penzijní fond jako první, a to již v listopadu 2006, přinesl svým klientům věrnostní program umožňující jim používat platební kartu a zároveň s každou provedenou transakcí spořit na důchod minimálně 0,3 % z jejího objemu. Při nákupu v prodejnách partnerů AXA Clubu je pak naspořená částka vyšší - až 8%. Klienti již použili AXA kartu k uskutečnění 400 tisíc platebních transakcí za 390,6 milionů korun. Během jediného měsíce přitom klienti AXA penzijního fondu provedli téměř 45 000 transakcí v celkovém objemu 40,6 milionů korun a naspořili si tak více než půl milionu korun.

Sdílet

Díky AXA platební kartě mohou klienti při každém svém nákupu spořit peníze na svůj důchod. Z každé bezhotovostní transakce uskutečněné AXA kartou je jim 0,3 % automaticky připsáno na účet penzijního připojištění u AXA. Pokud držitel nakupuje u prodejců, kteří jsou partnery AXA CLUBu, může se tato částka vyšplhat až do výše 8 %. I takto naspořené prostředky se dále zhodnocují a vztahuje se na ně jak státní příspěvek, tak i daňové úlevy. AXA karta je navíc klientům vydávána bezplatně.

„Naši klienti si AXA kartu velice oblíbili. Jedná se o velice praktický benefit k jejich penzijnímu připojištění. Jen za měsíc březen jsme našim klientům vydali 1 800 AXA karet. Více než 28 tisíc klientů tak již využívá výhod spojených s používáním AXA karty,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA. „Naši klienti mohou kromě AXA karty využívat i bezplatných asistenčních služeb v hodnotě až 49 000 korun ročně. Tyto asistenční služby zahrnují jak pomoc při odstranění havárií v domácnosti, tak i například právní poradenství při sousedských sporech. Od uvedení této služby na trh jsme již našim klientům pomohli vyřešit více než 6 000 jejich tíživých situací,“ dodal Marek Zeman.

Během měsíce března klienti AXA kartu použili k 44 695 transakcím a nakoupili zboží za 35 316 876 korun. Naspořili si tak během jediného měsíce 513 638 Kč. Nejvíce přitom naspořili z nákupů AXA kartou u společnsotí Benzina a Plus Discount – jednalo se o úsporu ve výši přesahující 133 tisíc korun.

Partneři AXA CLUBu, u kterých je možné kromě 0,3 % z hodnoty každého nákupu AXA kartou získat další výraznou slevu:

  • Benzina – 50 haléřů z každého načerpaného litru
  • Plus Discount – 3 % z každého nákupu nad 300 Kč
  • Schlecker (Droxi) – 3 % z každého nákupu
  • Datart – 3 % z každého nákupu
  • Bontonland – 5 % z každého nákupu
  • Eximtours – 4 % ze základní ceny last minute nebo 8 % ze základní katalogové ceny zájezdu
  • Kanzerlsberger – 7 % z každého nákupu

Modelový příklad výpočtu slev při nákupu AXA kartou

Klient měsíčně spoří 400 Kč a dostává státní příspěvek 140 Kč. Když kartou měsíčně zaplatí za běžné nákupy 5000 Kč u vybraného obchodu zapojeného do AXA Clubu, přibude na jeho účtu penzijního připojištění měsíční příspěvek 400 Kč + 165 Kč odměny za provedené platby (0,3 % bonus za platbu kartou + 3 % sleva za nákup u partnera) + 150 Kč státního příspěvku, tedy celkem 715 Kč. To je téměř o třetinu víc, než kdyby kartu nepoužíval. Bez karty si na svoji penzi spoří 540 Kč, s kartou 715 Kč – o 32 % více.

Základní charakteristiky AXA karty

AXA karta je mezinárodní platební kartou VISA, která poskytuje možnost využít finanční rezervu ve formě předschváleného úvěrového limitu až do výše 30 000 Kč, a to bez nutnosti dokládat příjem. Karta je klientům vystavena zdarma. Měsíční poplatky za vedení karty, stejně jako měsíční poplatek za výpis jsou také bezplatné. Roční poplatek za vedení karty, který se během prvního roku užívání karty vůbec neplatí, je 360 Kč. Pokud však klienti během jednoho roku mají na kartě obrat ve výši minimálně 35 000 korun, je používání karty zdarma. AXA karta klientům nabízí až 45 denní bezúročné období. V případě jeho nevyužití činí úroková sazba 1,95 % měsíčně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).