Hlavní navigace

První letošní sbírka pro Domov Sue Ryder byla oceněna na více než 57 tisíc korun

[Tisková zpráva] V lednu a únoru proběhla již tradiční sbírka pro Domov Sue Ryder, do které se zapojili zaměstnanci z centrály ČSOB v Radlicích a z Roztyl. V celkovém pořadí se jedná již o sedmou sbírku a její hodnota byla vyčíslena na 57 860 Kč.

Sdílet

„Z letošní první sbírky pro Domov Sue Ryder máme velikou radost, poprvé se do ní kromě centrály zapojili také zaměstnanci ČSOB z budovy na Roztylech. Sbírka byla vyčíslena na doposud nejvyšší částku, kterou jsme vybrali. Kromě již tradičních darů, jako je oblečení, knížky, hračky, keramika, sklo, módní a bytové doplňky, byl darován i LCD monitor, který však nebyl předán k prodeji v jednom z pěti dobročinných obchodů Domova Sue Ryder jako ostatní darované věci, ale bude využit přímo v samotném Domově,“ řekla Pavlína Folovská, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Do sbírky se mimo zaměstnanců ČSOB zapojili také zaměstnanci ČSOB Asset Managementu, ČSOB Investiční společnosti, ČSOB Penzijních fondů, Hypoteční banky a KBC ICT Services.

Domov Sue Ryder

Domov Sue Ryder je nevládní nezisková organizace, která poskytuje péči seniorům, kteří v důsledku chronické choroby, postižení nebo úrazu potřebují pomoc druhé osoby. Péče respektuje jedinečnost každého klienta a napomáhá ke kvalitně prožitému závěru života. Jako nezisková organizace Domov Sue Ryder, o.p.s., dlouhodobě čelí nejistotě v oblasti financování svých základních činností. Finance na provoz jsou zajišťovány vícezdrojovým systémem. Klienti si na péči přispívají sami. Rozdíl mezi jejich platbou a skutečnými náklady je hrazen z dotací, grantů a částečně také z komerčních aktivit Domova Sue Ryder. K nim patří provoz restaurace, pronájem veřejných prostor Domova a provozování sítě obchodů nazvaných „Dobré věci“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).