Hlavní navigace

První Boeing 737-700NG v přímém vlastnictví SkyEurope

SkyEurope Airlines slavnostně zařadily do flotily svůj první Boeing 737-700 NG, který je v přímém vlastnictví společnosti. Stroj s registrací OM-NGN byl dodán ze Seattlu do Bratislavy s mezipřistáním v Keflavíku 19. července.

Sdílet

Nákup v pořadí už 13. nového letadla je financován pomocí úvěru poskytnutého společností Halifax Bank of Scotland Corporate. Poslední tři letadla s termínem dodání do konce roku 2007 budou financována stejným způsobem – tedy úvěrem od Halifax Bank of Scotland Corporate, a stanou se přímým majetkem SkyEurope. SkyEurope se k dnešku zavázaly odebrat od společnosti Boeing 26 letadel, a mají opci na 6 dalších strojů.

GECAS již dodal prvních nových 12 letadel na operativní leasing, Halifax Bank of Scotland Corporate zajišťuje úvěrový nákup dalších strojů tak, aby se staly přímo majetkem letecké společnosti.

Využití úvěrového financování odpovídá strategii SkyEurope vytvořit vyváženou kombinaci leasovaných a vlastních letadel. Tento krok je také v souladu s postupy, které používají pro financování růstu flotily i další velké společnosti.

Poznámka: Halifax Bank of Scotland Corporate je součástí HBOS Group, čtvrté největší bankovní skupiny ve Velké Británii podle kritéria kapitalizace trhu. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).