Hlavní navigace

První bankomat přijímající čipové karty v České republice

V Praze 15. března 2005 – Komerční banka ve spolupráci se společností MUZO a mezinárodní karetní asociací VISA Europe uskutečnila na začátku března (4.3.2005) první úspěšný výběr hotovosti prostřednictvím čipové karty dle mezinárodního standardu EMV z bankomatu KB na pobočce v Praze, Václavské náměstí 42.

Sdílet

Tuto transakci provedl osobně zástupce VISA Europe pro Českou a Slovenskou republiku Miloslav Kozler svou mezinárodní čipovou platební kartou vydanou ve Velké Británii.

Komerční banka jako první banka v České republice tímto zahájila přechod bankomatů na akceptaci čipových karet dle mezinárodního standardu EMV.

Proces přechodu celé sítě bankomatů KB na EMV standard by měl být ukončen do října tohoto roku. Po této migraci bude klient, který vlastní čipovou kartu, vybírat hotovost z bankomatů KB prostřednictvím čipu a nikoli magnetického proužku – jako tomu bylo doposud. Díky tomu se opět zvýší bezpečnost používání platebních karet, říká ing. Ladislav Hozák, vedoucí Rozvoje a akceptace platebních karet KB.

Miloslav Kozler, manažer Visa Europe pro Českou republiku, uvedl: Rychlostí migrace na čipovou technologii se Česká republika řadí mezi nejvyspělejší země Evropy a rád bych Komerční bance poděkoval za její přínos pro rozvoj platebních technologií v ČR. Čipové karty představují budoucnost platebních systémů na celém světě, neboť nabízejí nesmírně efektivní zbraň v boji proti podvodům. Bezpečnější než hotovost jsou již dnešní platební karty, avšak čipové karty, které prakticky nelze kopírovat ani falšovat, zdůrazňují bezpečnost bezhotovostních plateb ještě více.

Komerční banka, která začala s vydáváním čipových karet dle mezinárodního standardu EMV jako první v České republice a ve střední Evropě, obdržela prestižní ocenění Zlatá koruna v roce 2002 v kategorii platební karty za produkt čipové karty a v roce 2003 za produkt čipová karta – embosovaná.

Komerční banka rovněž jako první banka v ČR již dokončila přechod všech vlastních platebních terminálů akceptujících platební karty na čipovou technologii. Přechodem bankomatové sítě završí KB celý proces přechodu na čipovou technologii jako první banka v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).