Hlavní navigace

Průzkum: ČSA jsou jedním z nejpřesnějších leteckých dopravců Evropy

Podle posledního hodnocení pravidelnosti letového provozu, které provádí Asociace evropských leteckých dopravců (AEA), České aerolinie (ČSA) postoupily v pořadí odletů načas na středních a krátkých tratích na čtvrté místo. Během prvních pěti měsíců letošního roku se ČSA v ostré konkurenci pětadvaceti leteckých společností Evropy trvale umísťovaly na prvních pěti místech tohoto žebříčku. Před českým národním dopravcem se umístily Croatia Airlines, maďarský Malev a TAROM Romanian Airlines (v abecedním pořadí). Zároveň si České aerolinie už tři měsíce po sobě udržují první místo ve včasnosti odletů na dálkových letech a také na vnitrostátních linkách.

Sdílet

Z výsledků květnové statistiky vyplývá, že 88 % všech odletů ČSA na pravidelných linkách je uskutečněno načas, tzn. není zde delší než 15 minutové zpoždění. To je výsledek o 10 % lepší, než je průměr všech dopravců sdružených v AEA.

Pravidelnost letového provozu je jedním z rozhodujících ukazatelů, podle kterých mohou cestující aerolinie hodnotit. V době, kdy na trhu letecké dopravy nabízí své služby čím dál více společností, může právě tento faktor sehrát v rozhodovacím procesu zákazníků klíčovou roli.

Nastartovaný trend chce český národní letecký dopravce udržet i v následujících měsících a letech a potvrdit tím, že se nejedná jen o přechodný stav. Zaměří se teď také více na pravidelnost provozu na konkrétních vybraných klíčových linkách na krátkých a středních tratích.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).