Hlavní navigace

Provozní zisk za první pololetí vzrostl na 486 milionů eur

V prvních šesti měsících skupina Lufthansa zaznamenala nárůst přepravní kapacity a tržeb. Provozní zisk skupiny se zvýšil na 486 milionů eur. V porovnání se stejným obdobím minulého roku jde o nárůst o 64 procent. Čistý zisk dosáhl v tomto období 992 milionů eur. Tato částka zahrnuje 503 milionů eur získaných prodejem podílu ve společnosti Thomas Cook.

Sdílet

“Pololetní výsledky podtrhují úspěch naší strategie zaměřené na selektivní investice do jednotlivých produktů a maximální orientaci na spokojenost zákazníků při současném důsledném sledování nákladů. Rekordních pololetních výsledků jsme dosáhli především díky důrazu na kvalitu našich služeb a vysokému nasazení všech zaměstnanců,” uvedl Wolfgang Mayrhuber, generální ředitel společnosti Lufthansa.

Na příznivých výsledcích se podílejí všechny složky skupiny Lufthansa, největší podíl však měla osobní přeprava. V prvních šesti měsících společnost přepravila rekordních 27 milionů cestujících. Pozitivně se projevil především rozvoj evropského leteckého trhu. Velký vliv měl také úspěšný marketing speciálních nabídek letenek pro cesty po Evropě.

Ohlášené finanční výsledky zahrnují také výkony společnosti SWISS, která byla 1. července plně integrována do skupiny Lufthansa. “Společný postup umožní oběma aeroliniím vstup na nové trhy a další ekonomický růst,” uvedl Mayrhuber. V druhém pololetí tohoto roku budou výsledky společnosti SWISS zahrnuty i do přepravních výsledků skupiny Lufthansa.

K dalšímu vývoji Mayrhuber dodal: “ Naše atraktivita pro akcionáře, zákazníky i zaměstnance poroste spolu se ziskovým hospodařením, růstem kvality i zvyšováním provozního zisku.“

Lufthansa předpokládá další pozitivní vývoj hospodaření a pro celý letošní rok odhaduje, že provozní zisk výrazně převýší jednu miliardu eur.

Výsledky za první pololetí roku 2007

V prvních šesti měsících roku 2007 zaznamenala skupina Lufthansa tržby v celkové výši 10,1 miliard eur, což znamená meziroční nárůst o 4,6 procent. Především díky vyššímu počtu přepravených osob a stabilnímu vytížení přepravní kapacity vzrostly příjmy z osobní přepravy meziročně o 4,1 procenta na 7,7 miliard eur. K 31. srpnu zaúčtuje společnost také zisk v hodnotě 71 milionů eur z opětovného nákupu vlastních akcií prostřednictvím společnosti WAM Akquisition S.A. odsouhlaseným v květnu. Provozní příjmy tak celkově vzrostly o 5,8 procenta na 10,8 miliard eur.

Provozní náklady vzrostly o 3,1 procenta na 10,2 miliardy eur, přičemž tento nárůst je menší než nárůst tržeb. Důvodem růstu nákladů bylo zvýšení cen poplatků na 1,4 miliard eur. Náklady na palivo zůstaly stejné jako vloni – 1,6 miliard eur. Skupina zaznamenala nárůst zisku z provozních aktivit v celkové výši 621 milionů eur, což představuje nárůst o 83, 7 procenta.

Provozní zisk společnosti vzrostl oproti stejnému období loňského roku o 63,6 procenta na 486 milionů eur. Finanční výsledky zlepšené o 125 milionů eur a o zisk 503 milionů eur za prodej podílu ve společnosti Thomas Cook zvýšily čistý zisk společnosti na 992 milionů eur. Ve finančních výsledcích je zahrnut také výsledek společnosti SWISS.

Kapitálové náklady skupiny v období od ledna do června 2006 činily celkem 852 milionů eur, z toho bylo 515 milionů investováno do letadel. Výše provozního cash-flow dosáhla 1,1 miliardy eur. Čistá likvidita skupiny byla k 30. červnu 703 milionů eur. V částce je obsažena dubnová platba obdržená za podíl ve společnosti Thomas Cook.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).