Hlavní navigace

Prohlášení PPF Investments: Získání podílu v pojišťovně Ingosstrach je plně v souladu se zákony Ruské federace

Ruský federální antimonopolní úřad (FAS) schválil získání 38,46% podílu v pojišťovně Ingosstrach ve prospěch společnosti PPF Investments dne 28. prosince 2006. FAS tak potvrdil, že tato transakce neohrozí konkurenční prostředí na relevantním trhu. Z tohoto pohledu není v dané transakci rozdíl mezi přímou a nepřímou kontrolou zúčastněných subjektů.

Sdílet

Během schvalovacího procesu poskytovala společnost PPF Investments ruskému Federálnímu antimonopolnímu úřadu transparentně veškeré informace, o které požádal.

„FAS jsme poskytli detailní, kompletní a přesné informace, které jdou až na úroveň individuálních, konečných vlastníků“, potvrdil ředitel PPF Investments, Tomáš Brzobohatý.

Není ovšem jisté, zda stejně podrobné údaje poskytli i ostatní akcionáři pojišťovny Ingosstrach. Stejně jako tomu je v případě PPF Investments, i majoritní vlastník pojišťovny Ingosstrach vykonává akcionářskou kontrolu prostřednictvím společnosti s ručením omezeným registrovaných na Kypru (viz: http://www.ingoveritas.eu/…laint_EN.pdf).

Poslední vývoj v pojišťovně Ingosstrach, který byl poznamenán odpovědí FAS na dopisy ruského poslance Valentina Bobyreva, bývalého viceprezidenta společnosti Bazovyj Element, nijak neovlivní ani transakci samotnou, ani investici společnosti PPF Investments do pojišťovny Ingosstrach.

Právní názor, který máme k dispozici, potvrzuje, že získání podílu v Ingosstrachu je plně v souladu s právními předpisy a ani FAS to nijak nerozporoval.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).