Hlavní navigace

PROHLÁŠENÍ ČESKÝCH DRAH – DOPLNĚNÍ O OBNOVENÍ PROVOZU

Provoz na trati Olomouc – Přerov byl v 18.10 hodin obnoven v jedné traťové koleji. České dráhy zajistily přestup cestujících ze spoje SC 509 do spoje SC 511 a dalších spojů. Současně na spoj SC 512 byla vypravena z Ostravy do Prahy náhradní souprava složená z klasických vozů tak, aby bylo možné zajistit přepravu cestujících a minimalizaci zpoždění – přestože souprava pendolino nemohla být vinou střetnutí a následného šetření přistavena.

Sdílet

Souprava spoje SC 509 je pojízdná a vrátí se bez cestujících jako soupravový vlak zpět do Prahy, kde bude preventivně podrobena technické prohlídce a poté nasazena zpět do provozu.

INFORMACE O UDÁLOSTI – VYDANÉ JIŽ DŘÍVE

Dnes krátce po 16.00 hodině došlo mezi stanicemi Brodek u Přerova a Dluhonice ke střetu vlaku SC 509 na trase z Prahy do Ostravy s nákladním automobilem, který podle dosavadního šetření byl neoprávněně na železničním přejezdu ve chvíli kdy, po trati projížděl vlak.

Díky duchapřítomnému jednání strojvedoucího a účinné rychlobrzdě soupravy pendolino se podařilo vlak téměř zastavit a ke střetu došlo pouze v rychlosti cca 10 km / hodinu. Událost se obešla bez zranění, souprava by neměla být ani vážně poškozena (poškozeny jsou primárně laminátové kryty spřáhla) a měla by být po ukončení šetření schopna další jízdy. Před střetem dokonce strojvedoucí stihl na možný blížící se náraz upozornit vlakovým rozhlasem cestující.

Podle informací, které jsou v tuto chvíli k dispozici, zabezpečovací zařízení přejezdu bylo standardně v činnosti.

Provoz na trati Olomouc – Přerov je zastaven, České dráhy musejí vyčkat ukončení šetření ze strany Policie ČR a dalších orgánů. Současně České dráhy hledají náhradní řešení přepravy cestujících tak, aby se co nejvíce podařilo minimalizovat zpoždění vzniklé touto událostí.

Zatím nejsou známy příčiny, proč se nákladní automobil vyskytoval na přejezdu ve chvíli, kdy místem projížděl vlak – zda se jednalo o poruchu, uvíznutí či porušení pravidel silničního provozu. Pokud by šetření prokázalo neoprávněné jednání, budou České dráhy uplatňovat náhradu škody.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).