Hlavní navigace

Program Vital přináší výhody již téměř 200 společnostem

V Praze 18. listopadu 2004 - Téměř 200 společností již využilo nabídky Komerční banky (KB) pro zaměstnavatele - pojistný produkt Program Vital, který byl uveden na trh v prosinci 2003. Jedná se o nástroj ke zvýšení motivace a loajality zaměstnanců bez zvýšení daňových nákladů.

Sdílet

Mezi klienty, kteří nabídku využili patří například chemické výrobní družstvo Detecha z Nového Města nad Metují, které začalo nově přispívat na životní pojištění všem svých zaměstnanců. Do současné doby společnost Detecha přispívala jen na penzijní připojištění, které rovněž KB nabízí.

Rozhodli jsme se přispívat pravidelně všem svým 130 zaměstnancům na životní pojištění Program Vital, protože pokládáme za velmi důležité mít spokojené zaměstnance. Jako úspěšná společnost jsme si vědomi toho, že je třeba si svých zaměstnanců vážit a poskytovat jim nadstandardní zázemí, abychom zvýšili jejich věrnost firmě a motivaci pracovat pro naši společnost, uvedla Ing. Božena Voborníková, předsedkyně představenstva chemického výrobního družstva Detecha.

Program Vital KB, který brzy oslaví jednoleté výročí, se skládá ze dvou odlišných pojistných produktů. Prvním je spořicí životní pojištění Vital Allegro, které přináší vysoké zhodnocení vloženého kapitálu a v případě smrti odpovídá výše pojistného plnění naspořené zhodnocené částce. Druhým je kapitálové životní pojištění Vital Piano, kde je pojistná částka pro případ smrti a dožití totožná a je uvedena již v uzavírané smlouvě.

Zaměstnavatel přispívá svým zaměstnancům částku dle vzájemné dohody, minimálně však Kč 300,– měsíčně. Zaměstnanci si na tuto smlouvu nemusí sami přispívat, ale mohou, pokud si chtějí zajistit lepší zabezpečení pro svůj důchodový věk. Příspěvky zaměstnavatele i zaměstnance jsou daňově odčitatelné a zaměstnavatel má možnost si ročně odečíst od daňového základu až 8 tisíc korun za každého zaměstnance. Navíc se z pojistného neplatí ani příspěvek na sociální zabezpečení ani zdravotní pojištění.

Minimální délka pojistné doby je pět let a po tuto dobu je zaručena neměnná technická úroková míra.

Z pohledu zaměstnance představuje Program Vital KB finanční zajištění svých blízkých a pro čas důchodu možnost udržení si životního standardu. Navíc je zaměstnancem zaplacené pojistné odečitatelné z jeho daňového základu, a to až do výše 12 tisíc Kč ročně.

Marie Petrovová
Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).