Hlavní navigace

Program Partnerství s MasterCard podporuje častější použití platebních karet v obchodech

PRAHA, 1. března 2007 – Hlavním cílem právě probíhajícího programu Partnerství s MasterCard je zvýšení počtu bezhotovostních transakcí uskutečněných pomocí platebních karet v České republice. Právě tento způsob plateb totiž v současné době představuje jednu z nejvýhodnějších možností placení jak pro obchodníky, tak i pro samotné zákazníky.

Sdílet

V rámci programu Partnerství s MasterCard jsou oceňovány ty prodejny, ve kterých dojde k nejvyššímu průměrnému procentuálnímu nárůstu objemu transakcí kartami MasterCard, MasterCard Electronic a Maestro oproti minulého roku.

Program probíhá od 1. října 2006 do 30. března 2007. Jednotlivé provozovny jsou rozděleny do pěti kategorií podle objemu plateb kartami MasterCard, MasterCard Electronic a Maestro. V rámci každé z nich dochází k hodnocení po dvou měsících, tzv. vlnách (říjen – listopad 2006, prosinec 2006 – leden 2007 a únor – březen 2007). Za jednotlivé vlny je odměňováno v každé z daných kategorií vždy 5 nejlepších provozoven. Celkem tedy bude oceněno 75 obchodních míst.

V první vlně se na prvních místech v jednotlivých kategoriích umístily provozovny z největších českých měst. V hlavním městě se mezi vítězi objevily prodejna Reserved na Praze 4 a Knihkupectví Nový Smíchov na Praze 5. V Brně se prosadily prodejny Spin s. r. o. a But-s galerie Vankovka. Vítěznou pětici uzavřelo ostravské Ferro – centrum.

„Platební karty představují pro každého člověka jedinečnou možnost, jak si efektivně ulehčit a zjednodušit život. Spotřebitelům nabízejí více pohodlí a bezpečí, pro majitele obchodů pak mohou představovat například zvýšení tržeb, či snížení nákladů spojených s manipulací s hotovostí,“ říká Ján Čarný, generální ředitel společnosti MasterCard Europe pro Českou republiku, Slovensko a Polsko. Také tento, již čtvrtý ročník programu Partnerství s MasterCard, si klade za cíl mimo jiné rozšířit povědomí o všech výhodách, které může akceptace platebních karet obchodníkům přinést,“ dodal Ján Čarný.

Podstatou programu Partnerství s MasterCard je silná motivace obchodníků a jejich zaměstnanců k tomu, aby ochotně příjimali platební karty a zároveň tuto možnost platby zákazníkům sami aktivně nabízeli. V rámci programu mohou získat nejen vlastní nové zkušenosti, ale také množství cenných rad přímo od společnosti MasterCard, která na přípravě tohoto programu spolupracovala hned s pěti bankami v ČR. Zúčastnění obchodníci tak mohou přispět k zefektivnění vlastní práce.

Odměna za každou vlnu programu je ve formě „Zážitku k nezaplacení“ předána každému stálému zaměstnanci pracujícímu se zákazníky, majiteli obchodu i vedoucímu provozovny. Katalog, z něhož si všichni vítězové vybírají dle svého vlastního uvážení, přitom zahrnuje např. jazykové a odborné kurzy, širokou nabídku zájezdů, permanentky do fitness center a další zajímavé aktivity – všechny v hodnotě 5000 Kč pro zaměstnance společně s jejich vedoucími a 10 000 Kč pro majitele obchodu. Poukazy na „Zážitek k nezaplacení“ jsou vítězům předány ve formě voucheru od firmy Accor Services.

Podrobnější informace o programu „Partnerství s MasterCard“, pravidlech, odměnách i dalších výhodách je možné získat na internetových stránkách www.partnerstvismastercard.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).