Hlavní navigace

Prodej vlakových jízdenek přes eShop a telefon roste

V prvním čtvrtletí letošního roku zakoupili cestující na eShopu a přes linku Kontaktního centra Českých drah 111 tisíc elektronických jízdenek, za které zaplatili celkem 26,4 milionu korun. Oproti stejnému období loňského roku vzrostl počet takto prodaných jízdních dokladů skoro o 40 %. Většina zákazníků přitom nakupuje přímo přes internet, telefon využila necelá 4 % z nich.

Sdílet

Prodej vlakových jízdenek přes eShop a telefon roste, v prvním čtvrtletí jich cestující koupili 111 tisíc

Nákup přes internet a telefon České dráhy na konci roku ještě podpořily zavedením nového bonusového programu, při kterém jsou cestující za každý bezhotovostní a samoobslužný nákup cenově zvýhodněni. Dopravce zároveň rozšířil nabídku elektronických jízdenek, což se odrazilo ve struktuře prodeje jednotlivých typů jízdních dokladů na eShopu.

Trvalý zájem je o tzv. eLišky, tedy jízdenky za 160 Kč, se kterými mohou naši zákazníci cestovat mezi libovolnými krajskými městy, například i z Karlových Varů do Ostravy. V prvním čtvrtletí jsme jich prodali téměř 60 tisíc, což je 54 % všech prodaných dokladů na eShopu ČD, vysvětluje Jiří Nálevka, ředitel Odboru koncepce a obchodu osobní dopravy ČD. V letošním roce je ale výrazně větší zájem o internetové jízdenky do zahraničí, které si za první tři měsíce koupilo už přes sedm tisíc lidí. V loňském roce tyto internetové jízdenky teprve začínaly, a proto se jich prodalo ve stejném období jen zhruba pět set, dodává. Jízdenky na eShopu Českých drah je možné zaplatit buď platební kartou, nebo pomocí služby PaySec. Platbu pomocí PaySec zvolilo zhruba 5 % zákazníků eShopu.

Dnes ve 14:00 začnou České dráhy prodávat ČD TIPy na květen

České dráhy letos připravily zcela nový produkt, akční elektronické jízdenky ČD TIP. Po úspěšném prodeji extrémně levných zpátečních jízdenek ČD TIP na výlet z Prahy do Vídně za 19 EUR na dubnové neděle pokračují České dráhy květnovými nabídkami ČD TIPů na vnitrostátní spoje SC Pendolino. Cestující se s nimi mohou vypravit na jednodenní výlet z Prahy do Olomouce, z Ostravy do Prahy nebo z Brna do Prahy za mimořádně výhodné ceny. Jejich prodej začíná na eShopu dnes ve 14:00.

Chystané rozšíření nabídky na eShopu ČD

V následujících měsících se nabídka na eShopu ČD dál rozšíří. Po květnových vnitrostátních nabídkách ČD TIP zopakují České dráhy v červnu výlet pendolinem z Prahy do Vídně a zpět – ČD TIP Vídeň za 19 EUR. Prodej na eShopu proběhne v týdnu od 18. do 24. května.

V létě pak dopravce plánuje rozšířit výběr tradičních eTiketů do zahraničí o relace Praha – Hamburk za 39 EUR a Ostrava – Vídeň za 19 EUR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).