Hlavní navigace

Privátní banka Sal. Oppenheim otevírá své zastoupení v České republice

Sal. Oppenheim jr. & Cie., přední evropská nezávislá privátní banka, oficiálně otevírá své zastoupení v České republice.

Sdílet

Portfolio služeb nabízených pražskou kanceláří zahrnuje širokou škálu služeb a know-how, jež poskytují kompetenční centra zaměřená na oblast privátního bankovnictví, správy majetku a investičního bankovnictví v Německu, Rakousku, Švýcarsku a Lucembursku. Sal. Oppenheim nabízí zejména nejkvalitnější investiční poradenství a služby v oblasti správy majetku majetným privátním klientům a nadacím, stejně jako náročným firemním klientům a institucionálním investorům. V oblasti investičního bankovnictví je Sal. Oppenheim předním specialistou na fúze a akvizice, vstupy na burzu a další transakce kapitálového trhu, kdykoli se jedná o strategické nebo finanční záležitosti či projekty vyžadující profesionální spoluúčast. Vedle portfolia investičních fondů nabízí Sal. Oppenheim akciové deriváty, warranty či certifikáty pro privátní investory.

Otevření zastoupení v České republice představuje první krok v naší postupné expanzi na trhy ve střední a východní Evropě, uvedl Matthias Graf von Krockow, mluvčí ručících společníků Sal. Oppenheim jr. & Cie. KGaA v Kolíně nad Rýnem.

Pražská reprezentace, která organizačně podléhá Sal. Oppenheim jr. & Cie. Rakousko, je řízena Dr. Alešem Hrnčířem a Ing. Tomášem Končickým. Sídlí na adrese v samotném centru Prahy na Václavském náměstí a její zkušený tým odborníků bude poskytovat vysoce individuální zákaznickou podporu v kombinaci se zdroji a nezávislým komplexním know-how vedoucí evropské privátní banky. Poptávka po prvotřídním poradenství a službách v oblasti privátního a investičního bankovnictví v regionu střední a východní Evropy a zejména v České republice významným způsobem roste. Protože disponujeme odbornou praxí v nejrůznějších skupinách aktiv, jako jsou například cenné papíry, nemovitosti, soukromá aktiva a alternativní investice, budeme schopni uspokojit různé individuální požadavky našich klientů, vysvětluje Dr. Bernhard Ramsauer, výkonný ředitel společnosti Sal. Oppenheim jr. & Cie. Rakousko.

Sal. Oppenheim jr. & Cie. – fakta a údaje

Společnost Sal. Oppenheim jr. & Cie. s ústředím v německém Kolíně nad Rýnem byla založena v roce 1789. Majoritním vlastníkem této komanditní společnosti na akcie (Kommanditgese­llschaft auf Aktien – KGaA), která se stala přední evropskou nezávislou privátní bankou, je již po generace rodina zakladatelů. Objem majetku klientů spravovaného a administrovaného skupinou Sal. Oppenheim, včetně banky BHF a nově nabyté společnosti Services Généraux de Gestion S.A., Lucembursko (SGG S.A.), dosahuje téměř 120 miliard euro, z čehož 85 miliard euro připadá na dřívější Bank Sal. Oppenheim jr. & Cie. KGaA. Riziková aktiva Sal. Oppenheim jr. & Cie. KGaA dosahují částky 13 miliard euro, poměr vlastního kapitálu je 14,1%. Celková aktiva skupiny představují přibližně 35 miliard euro. Skupina zaměstnává kolem 3200 pracovníků, kteří vykonávají činnost na více než dvaceti místech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).