Hlavní navigace

Přírodní kalamity si letos vyžádaly škody za 12 milionů korun

[Tisková zpráva] Sníh a velká voda způsobily klientům Generali za první tři týdny letošního roku na 500 škod za 12 miliónů korun. K dnešnímu dni se jedná o přibližně stejný objem škod jako v loňském roce.

Sdílet

Tehdy v první polovině ledna udeřila sněhová kalamita Daisy. Nabízí se i další paralela. Daisy i první povodeň letošního roku přišly o víkendech. Nejvíce živelních škod letos registrujeme v Karlovarském a Ústeckém kraji, třetí v pořadí je hlavní město Praha. Sněhové škody převyšují trojnásobně povodňové. Konečný účet není zdaleka uzavřený. Především majetkové škody hlásí lidé s tří a vícedenním zpožděním.

Velká voda způsobila přibližně stovku pojistných událostí za 3 milióny korun. Převážně se jednalo o zatopené sklepy, garáže, zahrady a rekreační objekty. Z krajů byly nejvíce zasaženy Karlovarský, Plzeňský, Ústecký a Středočeský. Povodňové škody hlásí klienti velice často s několikadenním zpožděním. Očekáváme jejich další nárůst. Například v případě zatopeného sklepa je nutné počkat, až voda opadne. Následně se musí odčerpat a teprve poté je možné začít se sčítám škod.

Sníh a škody s ním spojené dosud vystavily účet na 9 milionů korun. Od začátku roku jich Generali eviduje na 400. Nejčastější příčinnou byla tíha sněhu, kterou mají naši klienti krytu již v základním pojištění majetku. Nevíce škod, na 170, způsobil sníh na rodinných domech. Jejich majitelé je vyčíslili na 3 milióny korun. Převážně se jednalo o poškozené střechy či okapy. Tající sníh následně přivodil další škody. Například v podkrovních místnostech, kam zatékala voda postupně, jak sníh odtával. Předpokládáme, že sněhové škody budou lidé hlásit i nadále. Jejich počet a výše budou růst. Zpoždění je někdy i v řádech týdnů. Pro ilustraci. Sněhové škody z prosince 2009 hlásili klienti ještě v březnu následujícího roku.

Nahlášení škody je velice jednoduché. Telefonicky na 844 188 188, osobně na jakékoliv pobočce nebo online, prostřednictvím formuláře na internetových stránkách www.generali.cz .


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).