Hlavní navigace

Příjemci penzijních dávek americké vlády v ČR si je mohou nechat zasílat na svůj účet u ČSOB

Penzijní dávky americké vlády se místo současných US pokladních šeků začínají vyplácet prostřednictvím elektronických plateb. Na základě této iniciativy americké vlády The Bank of New York vybrala ČSOB pro implementaci nového řešení pod názvem Direct Deposit Program, jehož cílem je umožnit příjemcům dávek v České republice a na Slovensku vklad penzijních dávek přímo na účet vedený v ČSOB.

Sdílet

Výhodou programu je především rychlost připsání dávek na účet klienta a jejich následná snadná dostupnost například prostřednictvím platební karty. Elektronické platby jsou také bezpečnější oproti rizikům v případě ztráty nebo odcizení šeku.

Zřízení programu je velmi jednoduché. Příjemci penzijních dávek obdrží v nejbližších dnech z americké ambasády informativní dopis, který předloží spolu s vyplněnou přihláškou „1199A Direct Deposit“ v jakékoliv pobočce ČSOB, která jim otevře běžný účet v USD, EUR nebo CZK. Má–li příjemce dávek již účet v ČSOB zřízen, stačí vyplnit pouze uvedenou přihlášku a doručit ji kterékoli pobočce banky. Americké ministerstvo financí poté automaticky přesměruje všechny budoucí platby dávek přímo na účet příjemce.

The Bank of New York a ČSOB poskytují Direct Deposit Program za poplatek 6,– USD za platbu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).