Hlavní navigace

Přichází velká konkurence pro spořící programy

V Brně dne 19. prosince 2006: Společnost Atlantik - Kilcullen AM, člen skupiny KKCG, připravila všem investorům speciální vánoční dárek. Přinesla na trh fond ABN AMRO LifeCycle Funds, který je svou koncepcí úplnou novinkou na trhu. S velkou pravděpodobností bude velkou konkurencí pro spořící programy.

Sdílet

Právě na Vánoce přináší společnost Atlantik – Kilcullen AM, člen skupiny KKCG, zcela nový fond ABN AMRO LifeCycle Funds, který je opravdovým vánočním dárkem. Využívá zcela novou koncepci fondů určených k dlouhodobému spoření nebo k cílenému uchovávání hodnoty investic. Tyto fondy vynikají unikátním systémem snižováním rizika v závislosti na blížícím se datu výplaty fondu a aktivním řízením fondů umožňujícím zahrnout všechny druhy aktiv (včetně rozvojových trhů a nemovitostí). „Jsme přesvědčeni , že se fondy ABN AMRO LifeCycle Funds stanou velkou konkurencí všem současným spořícím produktům, ať už důchodovým nebo i jinak zaměřeným. Měly by tyto stávající produkty překonat zejména výnosností, ale i velkou flexibilitou a likviditou, která je činí jedinečnými.“ informovala Dagmar Adamcová tisková mluvčí společnosti Atlantik – Kilcullen AM.

Fond řídí svou investiční strategii aktivně. Manažer fondu mění strukturu portfolia nejen v závislosti na počtu let zbývajících do cílového roku fondu, ale také dle aktuálního vývoje na finančních trzích. Tím je tedy schopen průběžně regulovat riziko a fondy tak mají velký potenciál dosáhnout velmi zajímavých výnosů při zachování přijatelné míry rizika. Fondy budou postupně investovat do kombinace akcií, dluhopisů, nepřímého nemovitého majetku a nástrojů peněžního trhu. Z toho je zřejmé, že z počátku je investováno s mírně zvýšeným rizikovým profilem, který je postupně snižován tak, že rozložení investic je více zaměřeno do méně rizikovějších nástrojů, jako jsou např. dluhopisy. S blížícím se cílovým datem je tedy riziko systematicky snižováno. ABN AMRO LifeCycle Funds mají pro investory také obrovskou výhodu v tom, že z něj snímají dennodenní sledování trhů a rozhodování se o vhodné struktuře investice (tj. do jakého typu majetku aktuálně investovat).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).