Hlavní navigace

Při změně mobilního operátora si zákazníci budou moci přenést jimi užívané telefonní číslo

Od 15. ledna 2006 bude moci všichni zákazníci mobilních operátorů v České republice začít využívat výhody plynoucích z přenositelnosti mobilních čísel. Tato nově zaváděná služba umožní uživatelům mobilních telefonů ponechat si při změně operátora jimi dosud užívané mobilní číslo v nezměněné podobě. Služba bude dostupná v termínu stanoveném zákonem o elektronických komunikacích.

Sdílet

K zavedení přenositelnosti mobilních čísel se Česká republika zavázala v souladu se vstupem do Evropské unie. Splněním této povinnosti dochází k našemu zařazení se mezi ostatní vyspělé evropské země a dále se tak posiluje konkurenčního prostředí na českém mobilním trhu, uvedl Václav Mach, člen představenstva Asociace provozovatelů mobilních sítí.

Splnit velice krátký termín, který měli operátoři na zavedení přenositelnosti mobilních čísel do praxe, bylo možné pouze díky vzájemné spolupráci všech tří mobilních operátorů, tedy společností Eurotel, Oskar Vodafone a T-Mobile. Podařilo se přitom v rekordně krátké době vyvinout, otestovat a zprovoznit společnou databázi přenesených čísel. Všichni mobilní operátoři jsou připraveni do budoucna službu přenositelnosti mobilních čísel nadále zdokonalovat tak, aby byla ve vztahu k zákazníkům uživatelsky co nejpřívětivější a do budoucna se jednotlivé procesy pružně přizpůsobovaly všem podmínkám na trhu telekomunikačních služeb v České republice.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).