Hlavní navigace

Při špatném počasí lidé více řeší svou penzi

[Tisková zpráva] Analytici Penzijního fondu České pojišťovny došli ke zjištění, že sychravé počasí je nejpříznivější pro sjednávání penzijního připojištění. Z porovnání dat největšího penzijního fondu a hydrometeorologických údajů vyplývá, že když je chladno a prší, lidé více přemýšlí nad možnostmi zabezpečení na stáří. Teplotní extrémy jsou ale naopak k racionálním úvahám o důchodech nepříznivé.

Sdílet

Z datových analýz o uzavřených smlouvách penzijního připojištění a z teplotních či srážkových údajů vyplývá, že při chladném a deštivém počasí si lidé častěji sjednávají spoření na penzi. „Když je nepříjemně sychravo, tak je poptávka klientů zpravidla o čtvrtinu vyšší,“ potvrzuje Petr Brousil, tiskový mluvčí PFČP.

Penzijní připojištění si lidé sjednávají nejvíce v březnu a v listopadu. Nepříznivé počasí tak má nejspíš vliv na vnímání životních perspektiv a lidé mají větší potřebu se zabezpečit.

Ze statistik ovšem vyplynulo i to, že velké zimy a tropická vedra uzavírání smluv příliš nesvědčí. „Nejméně se smlouvy o penzijním připojištění uzavírají v lednu, často při dvacetistupňových mrazech, a v červenci, kdy zemi naopak zužují velká horka,“ dodává Petr Brousil.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).