Hlavní navigace

Prezident Václav Klaus v Moskvě ocenil přínos České exportní banky

[Tisková zpráva] Česká exportní banka významně přispívá k rozvoji česko-ruských obchodních vztahů. Uvedl to prezident České republiky Václav Klaus, který se dnes při příležitosti uvedení nového velvyslance zúčastnil setkání se zástupci významných ruských podniků.

Sdílet

Akci pořádala Česká exportní banka, jejímž úkolem je finanční podpora tuzemských exportérů, často směřující na východní trhy. Význam této instituce ještě podtrhla aktuální globální hospodářská recese.

Prezident Klaus připomněl, že během období své existence se banka vyvinula v  jednu ze stěžejních institucí na podporu vývozu a nástroj k plnění cílů proexportní politiky České republiky. „Česká exportní banka chce vytvořit domácím vývozcům takové finanční  podmínky, jaké jsou obvyklé v jiných vyspělých zemích světa, jinými slovy zajistit pro české firmy konkurenceschopnost na zahraničních trzích. Přímým důsledkem podpory je pak vyšší míra zaměstnanosti a tlak na technický a vědecký rozvoj, což představuje nezbytný předpoklad úspěchu pro české výrobky,“ uvedl Michal Bakajsa, místopředseda představenstva České exportní banky pověřený jejím řízením

Česká exportní banka uskutečňuje v současnosti největší objem svých obchodů právě v Ruské federaci. Za poslední čtyři roky ČEB financovala jen v Ruské federaci a dalších postsovětských zemích zhruba 140 obchodních případů a v současné době pracuje na více než 250 nových obchodních příležitostech. Celkový objem financování za toto období přesáhnul 118 miliard korun.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).