Hlavní navigace

PŘEDVÁNOČNÍ ZÁJEM O ÚVĚRY STOUPÁ

V Praze 20.prosince 2006 - Rekordní zájem o spotřebitelské úvěry Komerční banky (KB) vyvrcholil v měsíci listopadu. Rok od roku stoupá počet lidí, kteří pro financování potřeb v předvánočním čase využívají bankovní úvěry typu spotřebitelský úvěr či kreditní karta. Naopak v prvních měsících nového roku zájem o úvěry opadá.

Sdílet

Spotřebitelské úvěry

V předvánočním období* si u KB sjednalo spotřebitelský úvěr o 14 procent více klientů než ve stejném období v roce 2005. Zájem proti ostatním měsícům roku se zvýšil o více než 30 procent. Poptávka po spotřebitelských úvěrech KB se od října 2006 zvyšuje nejen díky vlivu sezónnosti, ale také díky úspěšným marketingovým aktivitám KB. Jde například o zavedení služby, kdy na výpisech a v internetovém bankovnictví má klient uvedeny informace o jednoduše dostupných limitech úvěrových produktů, dále pak o předvánoční nabídku snížených měsíčních splátek po dobu prvních tří měsíců. Průměrná výše spotřebitelského úvěru je okolo 70 tisíc korun.

Spotřebitelské bankovní úvěry v ČR využívá zhruba každý desátý klient. Jde především o muže a o osoby s čistým měsíčním příjmem nad 12 tisíc korun. Z regionálního pohledu jsou to nejčastěji lidé ze severní Moravy.**

Spotřebitelské úvěry jsou vhodné pro realizaci větších nákupů, protože nabízejí větší úvěrový rámec a splácení formou pravidelné měsíční splátky, což umožňuje velmi dobře určit budoucí měsíční náklady. Mezi nejoblíbenější spotřebitelské úvěry patří Perfektní půjčka, kterou KB nabízí bez poplatků.

Kreditní karty

V období před Vánocemi* získalo téměř 17 tisíc klientů osobní kreditní kartu KB. Ve stejném období loňského roku to bylo přes 12 tisíc klientů, což představuje čtyřicetiprocentní nárůst zájmu o kreditní karty jako vhodného nástroje pro financování vánočních dárků. Podle údajů Sdružení pro bankovní karty má KB 20% podíl na trhu. Kreditní karty využívá 12 procent klientů bank, a to především ve věku od 35 do 44 let, kteří žijí v obcích s 2 – 5 tisíci obyvateli. Častěji si kreditní kartu pořizují muži než ženy. Za nejdůležitější výhodu je považována možnost stálého a snadno přístupného úvěru.**

Úvěr lze využívat i v zahraničí díky mezinárodní platnosti kreditních karet KB. Nespornou výhodou je také čerpání úvěru bez platby úroků (bezúročné období) a dalších služeb, které jsou součástí zvoleného typu kreditní karty (pojištění na cesty do zahraničí či pojištění schopnosti splácet čerpaný úvěr).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).