Hlavní navigace

PŘEDVÁNOČNÍ ZÁJEM O ÚVĚRY STOUPÁ

V Praze 20.prosince 2006 - Rekordní zájem o spotřebitelské úvěry Komerční banky (KB) vyvrcholil v měsíci listopadu. Rok od roku stoupá počet lidí, kteří pro financování potřeb v předvánočním čase využívají bankovní úvěry typu spotřebitelský úvěr či kreditní karta. Naopak v prvních měsících nového roku zájem o úvěry opadá.

Spotřebitelské úvěry

V předvánočním období* si u KB sjednalo spotřebitelský úvěr o 14 procent více klientů než ve stejném období v roce 2005. Zájem proti ostatním měsícům roku se zvýšil o více než 30 procent. Poptávka po spotřebitelských úvěrech KB se od října 2006 zvyšuje nejen díky vlivu sezónnosti, ale také díky úspěšným marketingovým aktivitám KB. Jde například o zavedení služby, kdy na výpisech a v internetovém bankovnictví má klient uvedeny informace o jednoduše dostupných limitech úvěrových produktů, dále pak o předvánoční nabídku snížených měsíčních splátek po dobu prvních tří měsíců. Průměrná výše spotřebitelského úvěru je okolo 70 tisíc korun.

Spotřebitelské bankovní úvěry v ČR využívá zhruba každý desátý klient. Jde především o muže a o osoby s čistým měsíčním příjmem nad 12 tisíc korun. Z regionálního pohledu jsou to nejčastěji lidé ze severní Moravy.**

Spotřebitelské úvěry jsou vhodné pro realizaci větších nákupů, protože nabízejí větší úvěrový rámec a splácení formou pravidelné měsíční splátky, což umožňuje velmi dobře určit budoucí měsíční náklady. Mezi nejoblíbenější spotřebitelské úvěry patří Perfektní půjčka, kterou KB nabízí bez poplatků.

Kreditní karty

V období před Vánocemi* získalo téměř 17 tisíc klientů osobní kreditní kartu KB. Ve stejném období loňského roku to bylo přes 12 tisíc klientů, což představuje čtyřicetiprocentní nárůst zájmu o kreditní karty jako vhodného nástroje pro financování vánočních dárků. Podle údajů Sdružení pro bankovní karty má KB 20% podíl na trhu. Kreditní karty využívá 12 procent klientů bank, a to především ve věku od 35 do 44 let, kteří žijí v obcích s 2 – 5 tisíci obyvateli. Častěji si kreditní kartu pořizují muži než ženy. Za nejdůležitější výhodu je považována možnost stálého a snadno přístupného úvěru.**

Úvěr lze využívat i v zahraničí díky mezinárodní platnosti kreditních karet KB. Nespornou výhodou je také čerpání úvěru bez platby úroků (bezúročné období) a dalších služeb, které jsou součástí zvoleného typu kreditní karty (pojištění na cesty do zahraničí či pojištění schopnosti splácet čerpaný úvěr).